Larpowe Laury


Larpowe Laury to nowy na polskiej scenie larpowej konkurs, którego premierowa edycja odbędzie się na tegorocznym Coperniconie! Ma na celu wyróżnienie najlepszych twórców gier typu (larp: rodzaj gry w odgrywanie ról, podczas której uczestnicy fizycznie odgrywają różnego rodzaju scenariusze; więcej tutaj https://pl.wikipedia.org/wiki/Live_action_role-playing i tutaj  https://www.youtube.com/watch?v=Ej0mJyjbMfw)

Konkurs opiera się na nowej formule: scenariusze biorące udział w Larpowych Laurach muszą być zaprojektowane pod dokładnie dziesięć osób. Twórców obowiązuje także limit czasowy – 3 godziny na rozegranie larpa. Każda z finałowych gier będzie prowadzona na Coperniconie dwukrotnie – w pierwszej odsłonie wezmą udział tylko sędziowie (dziesięcioosobowe grono), a druga odsłona będzie miała charakter otwarty, dedykowany uczestnikom Festiwalu. Oznacza to, że każdy sędzia zagra w każdej finałowej grze.

Sędziowie, na podstawie indywidualnych kryteriów oceny oraz informacji zwrotnej od uczestników odsłony otwartej, podejmą decyzję i wyłonią najlepszą z gier. Na twórców zwycięskiego larpa czekają nagrody – 3 000 PLN ufundowane przez sędziów, nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów, jedno miejsce w kapitule sędziowskiej przyszłorocznej edycji konkursu, oraz oczywiście – tytułowe Larpowe Laury.

Poznaj gry finałowe!

A w razie pytań prosimy o kontakt na adres e-mail laury@copernicon.pl.
Regulamin konkursu dostępny jest pod linkiem: REGULAMIN

Do zobaczenia w Toruniu!

Sędziowie