Festiwal z dzieckiem

Planujesz odwiedzić nasz Festiwal z dzieckiem? Oto krótki przewodnik po punktach programu, które z pewnością spodobają się całym rodzinom.

 

Piątek

Pierwszego dnia konwentu warto wybrać się do Strefy Star Wars o 16.00 na prelekcję „Cała galaktyka czyta padawanom – czyli omówienie wybranej literatury (spod znaku Star Wars) dla dzieci.

O godzinie 20.00 przy ulicy Różanej, niedaleko Łuku Cezara, odbywać będzie się „Akademia Jedi” – młodzi padawani mogą spróbować swoich sił w walce na (piankowe) miecze świetlne. 45-minutowy trening nauczy ich podstawowych ciosów i parad. Jeśli nie uda się Wam dotrzeć na ten punkt programu – jego powtórka jest w niedzielę, o godzinie 12.00.

Stamtąd należy przejść się kilka metrów dalej, do Łuku Cezara, przez cały konwent (pt 16-22, sobota 10-22, niedziela 10-16) można się tam uczyć robić gigantyczne bańki mydlane.

Sobota

W sobotę o 10.00 ze starszymi dziećmi można udać się do konwentowego kina na komedię „Maska”. O tej samej porze można także udać się na „Dzieci ratują świat”* – sesję RPG przeznaczoną dla dzieci w wieku 7-10 lat. Strefa Star Wars zaprasza natomiast na Monotypia Star Wars – warsztat”, gdzie z barwników spożywczych oraz pianki do golenia nauczycie się robić ciekawe odbitki. Jeśli bardziej interesują Was pokazy naukowe – o 10.00 lub o 11.00 warto udać się na pokazy popularnonaukowe, zorganizowane przez Galileusza.

0 11.00 w ramach Bloku RPG odbędą się warsztaty: „Rysujący Gracz – przyspieszony kurs rysowania postaci”, przeznaczone dla osób w każdym wieku.

O godzinie 12.00 warto wybrać się ul. Różaną, gdzie odbędzie się Pokaz Wschodnich Sztuk Walki”. Inną opcją o tej godzinie są Warsztaty robienia biżuterii z Gwiezdnych Wojen metodą quillingu”, gdzie z pasków papieru wykonać będzie można unikalne zawieszki, inspirowane symbolami Star Wars.

Godzina 14.00 to aż dwie propozycje sesji RPG, w które mogą zagrać młodsi uczestnicy konwentu. „Kłopoty z pupilami… – Tails of Equestria RPG”* przeniesie graczy do świata rodem z My Little Pony, natomiast „Miasto w ogniu” to wyzwanie dla grupy bohaterów, którzy muszą ocalić miasto przed podpalaczem.

O godzinie 17.00 warto wybrać się na „Igrzyska Śmieci” – ze starych kartonów, butelek, taśmy klejącej i innych, niecodziennych materiałów uczestnicy budować będą broń i pancerze.

O godzinie 20.00 ze starszym dzieckiem można odwiedzić prelekcję Zabawki w świecie Gwiezdnych Wojen”, która poruszać będzie temat dzieciństwa w tym uniwersum. Czy dzieci w odległej galaktyce miały ciekawsze życie niż ich rówieśnicy na Ziemi? Przekonajcie się…

Niedziela

Niedzielę warto zacząć od wizyty w kinie konwentowym. Seans kreskówki „Iniemamocni” rozpocznie się o godzinie 10.00. Ze starszym dzieckiem możecie udać się na film „Star Wars: Przebudzenie Mocy”, pokaz jest o godzinie 12.00.

Jeśli wolicie warsztaty rysowania – o 10.00 startuje „Rysujący Mistrz – przyspieszony kurs rysowania map i planów”.

O godzinie 12.00 rozpocznie się sesja RPG dla młodszych graczy – „Na ratunek księżniczce”. Drużyna będzie musiała znaleźć porwaną, aby otrzymać tyle złota, ile ona waży.

Atrakcje Non Stop

To jednak nie koniec atrakcji, gdyż na Coperniconie nie brakuje punktów programu, które trwają przez cały konwent. Z dzieckiem warto:

  • odwiedzić stoiski Klanu Isshiki, gdzie posłuchać będzie można o Japonii, zobaczyć oryginalne stroje albo zagrać w tradycyjne gry z Kraju Kwitnącej Wiśni,
  • wybrać się do Gamesroomu – na uczestników czeka przeszło 100 tytułów gier planszowych (w tym także możliwość zagrania w prototypy jeszcze niewydanych gier),
  • zajrzeć do Bloku Gier Muzycznych i Konsolowych, gdzie czekać będą stanowiska, na których można pograć lub spróbować swoich sił w śpiewaniu,
  • zapisać się na Klątwę Czarnobrodego – mini escape room, zorganizowany przez Mr Lock Escape Room Bydgoszcz, który zapewni kilkunastominutową zabawę,
  • wziąć udział w grze terenowej „Kryminalny Przypadek Dory Wilk” – by zagrać wystarczy jedynie smartfon z czytnikiem Qrcode oraz chęć na mały spacer po konwentowych budynkach. Do rozwiązania zagadka kryminalna!
  • zagrać w grę mobilną „Duchy Światła” – podobnie, jak w punkcie wyżej potrzebny będzie smartfon. Tym razem jednak pospacerować trzeba po toruńskiej starówce. Gra dostępna w aplikacji Zbierz Drużynę w sklepie Google Play,
  • odwiedzić ściankę do rysowania i zostawić tam swoje dzieło.

*- ograniczona liczba miejsc, obowiązują zapisy.