fbpx

Konwent dla początkujących?

Pierwszy raz będziesz na Coperniconie? Nie wiesz, jak się połapać w ogromie propozycji? Oto propozycja planu, opracowanego z myślą o osobach, które zaczynają swoją przygodę z imprezami fanowskimi:

Blok literacki

„Fantastyka w bibliotekach – za mało, za dużo czy w sam raz? – opowieść z drugiej strony lady” Sala literacka 3, sb. 20:00

 

„Ja, proszę pani, to bajek nie czytam” – który z bibliotekarzy tego nie słyszał? Jak postrzegany jest czytelnik fantastyki? Jak traktowana w bibliotekach jest fantastyka? O czym myśli bibliotekarz, kiedy przychodzi „trudny” czytelnik? Przekonywać do fantastyki czy odpuścić? Co zrobić, aby biblioteki kupowały więcej fantastyki?  Czy bibliotekarz to beton czy wręcz przeciwnie – przytulaśny misio, który marzy o tym, aby wprawić czytelnika (także fantastyki) w dobry humor?

 

“W świecie słowiańskich demonów” (Miszczuk), Sala literacka 1, nd. 12:00

 

Kilka tricków, które pozwolą przeżyć Tobie oraz Twojej rodzinie, a także dalej nieżyć Twoim zmarłym.

 

“Bogowie i życie Słowian” (Jabłoński), Sala literacka 2, sb. 15:00

 

Pisarz Witold Jabłoński omówi panteon słowiańskich bóstw, zrekonstruowany na podstawie badań polskich uczonych i różne aspekty bytowania naszych praprzodków. Jednocześnie będzie to promocja jego najnowszej książki „Dary bogów”.

 

“Nie taki demon straszny… o ewolucji motywów słowiańskich w polskiej fantastyce, na przykładzie strzygi” (Makowski), Sala panelowa, pt. 19:00

 

Dzięki swoistemu renesansowi kultury słowiańskiej w polskiej fantastyce, jaki obserwujemy na przestrzeni ostatniej dekady, mamy okazję obserwować, jak pochodzące z niej motywy, osadzone pierwotnie w sieci nauk pozwalających na odkodowanie mitologicznych rudymentów stają się centrum powieściowych narracji. Towarzyszą temu ich nieustanna ewolucja i reinterpretacja, którą przybliżymy na przykładzie motywu strzygi.

“No i gdzie ta słowiańska mitologia?” (Makowski),    Sala literacka 3, nd. 10:00

 

Skąd wiemy o istnieniu zbiorczej, słowiańskiej kultury duchowej i materialnej? Gdzie szukać jej śladów? Jaką rolę w tym procesie odgrywa literatura? Co robi w tym wszystkim komparatystyka i czemu siedzi przy jednym stole ze strukturalizmem? Na te i inne pytania postaramy się znaleźć odpowiedź.

 

“Wiedźmin a słowiańskość” (Tixon), Sala literacka 3, nd. 14:00

Przy okazji dyskusji około serialowych, ponownie pojawia się temat słowiańskiego klimatu – czy uda się go przedstawić jak w książkach, czy też nie porzucą go na rzecz amerykanizacji.

Podczas prelekcji postaram się pokazać, że ów słowiański duch to ułuda, a Wiedźmin jest bliżej anglosaskiej fantasy niż się powszechnie wydaje.

 

Blok popularnonaukowy

 

Król Artur i Graal – od średniowiecza do popkultury, Sala popularnonaukowa 5, sb. 16:00

 

Czy król Artur żył naprawdę i jeśli tak, to czy na pewno był królem? Skąd wziął się Święty Graal i czy na pewno był święty? Co ma Król Artur do krwawiących włóczni, nieśmiertelności, czarnej magii,  Smerfów, Robina Williamsa i Monty Pythona? Przyjrzymy się jak rozwijała się jedna z najbardziej znanych legend europejskich – poważnie i z przymrużeniem oka.

 

Kot żywy i martwy jednocześnie, Sala popularnonaukowa 2, sb. 12:00

 

Zapraszam na planckowsko krótki wstęp do mechaniki kwantowej: żadna wcześniejsza wiedza fizyczna nie wymagana, za to mózg skutecznie wyżęty po prelekcji gwarantowany!

 

„Ale głupi ci Rzymianie” – o Celtach i Druidach, Sala popularnonaukowa 5, sb. 12:00

 

Czytaliście komiksy o Asterixie, a może widzieliście filmy? Chcielibyście się dowiedzieć więcej o dzielnych Galach? Jeśli tak – prelekcja jest dla Was! Na spotkaniu dowiecie się, jak wyglądała kultura starożytnych Celtów, kim byli Druidzi, w jakich Bogów Celtowie wierzyli… i czy naprawdę składali ofiary z ludzi? To i wiele więcej na mojej prelekcji!

 

Mikro-miasto – czyli słowo o infrastrukturze Stacji Polarnej Arctowski, Sala popularnonaukowa, pt. 17:00

 

Jeśli wyjeżdżamy na dwa dni, to zabieramy zestaw świeżej bielizny, na tydzień –  pewnie jeszcze kilka ubrań. Co jeśli chcemy wyjechać na rok gdzieś, gdzie prawie nie dotarła cywilizacja? Najlepiej zabrać prawie samowystarczalne miasto.

Arctowski – Polska Stacja Polarna to przede wszystkim badania, ale również coś, co ma umożliwić życie i przeżycie ludziom w okolicach przy-krawędziowych.

 

Wszystko, co chcialibyście wiedzieć o feromonach czyli czy nauka sprzyja uwodzicielom?, Sala popularnonaukowa 3, pt. 18:00

 

Wszystko, co chcialibyście wiedzieć o feromonach czyli czy nauka sprzyja uwodzicielom?

 

Patrząc w przyszłość – strefa nauki i edukacji Sala popularnonaukowa 3, sb. 11:00

 

Strefa przygotowana przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza uczestników Coperniconu 2019 do interakcji na stanowiskach poświęconych innowacjom i wynalazkom przydatnym w  rożnych obszarach naszego funkcjonowania, a możliwym tylko dzięki ludzkiej wyobraźni

i marzeniom.  Zastanowimy się nad tym, które z nich zawdzięczamy misjom kosmicznym, odpowiemy na pytania czy wszystkie tworzywa sztuczne są złe dla środowiska oraz jak, aby nadążyć za naszym tempem życia, ewoluuje język potoczny. Zobaczymy co najprawdopodobniej będziemy jeść w przyszłości i jakich środków transportu będziemy używać. Zadamy też sobie fundamentalne pytanie – czym jest czas z punktu widzenia filozofii i współczesnej nauki.

MATERIAŁY/WYNALAZKI

Czym są polimery? Jak bardzo wniknęły do naszego życia? Jak zapobiegać ich nadmiernemu zużywaniu? Czym są polimery biodegradowalne? Jak samemu przygotować jadalne naczynia? Aby odpowiedzieć na te pytania wspólnie przyjrzymy się tworzywom, które nam towarzyszą każdego dnia oraz sprawdzimy właściwości niektórych z nich.

Druga część stanowiska będzie poświęcona wynalazkom, które znajdują się w naszym otoczeniu, a zawdzięczamy je misjom kosmicznym. Przyjrzymy się np. termometrowi na podczerwień, urządzeniom bezprzewodowym, „inteligentnym” piankom, przenośnym filtrom do wody oraz niektórym przedmiotom używanym przez służby ratownicze.

KOMUNIKACJA/JĘZYK

Na stanowisku będzie można zobaczyć jak ewoluowała komunikacja. Co wydawało się niemożliwe, dziś jest zupełnie normalne… np. komunikatory, bez których trudno jest nam wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie. To właśnie dzięki nim jesteśmy w stanie natychmiastowo połączyć się z osobą, która jest od nas oddalona o tysiące kilometrów.

Uczestnicy będą mieli możliwość nadawania do siebie współczesnych „obrazkowych komunikatów” i porównają je do dawnego pisma obrazkowego. Oprócz tego na tym stanowisku będzie można zobaczyć, czym jest czytający długopis oraz zmierzyć się z zabawką „czytającą w myślach”.

POJAZDY/PALIWA

Od dawien dawna ludzie przemieszczali się od punktu do punktu. Z biegiem czasu wymyślali coraz to nowsze techniki podróżowania. Na początku chodzili na piechotę, później do pomocy zaprzęgli zwierzęta, a następnie zaczęli kreować nowsze środki transportu, które umożliwiały im podróże na lądzie, na wodzie, pod wodą i w powietrzu. Środki transportu były efektem prac nad paliwami potrzebnymi do wytwarzania energii potrzebnej do ich napędzania. Obecnie wymyślane i wdrażane są coraz to nowsze rozwiązania, dzięki którym możliwe jest napędzanie pojazdów. Nowsze, doskonalsze, wygodniejsze i mocniejsze środki transportu pozwalają nam przemieszczać się po całym świecie, jak również w lokalnym wszechświecie.

Na tym stanowisku będzie można wypróbować modele środków transportu obecne i te, które już stanowią pojazdy przyszłości: Samochód na baterię słoneczną, Samochód na akumulator, Samochód na elektrolit (czyli słoną wodę), Samochód na wodę (paliwo wodorowe).

ŻYWNOŚĆ

Co będziemy jeść w przyszłości? Narastający problem głodu oraz wzrost populacji ludzkiej zmuszają  do poszukiwania alternatywnych źródeł żywności. Szczególnie kłopotliwy jest dostęp do pełnowartościowego białka.  Produkcja zwierzęca wytwarza więcej dwutlenku węgla niż wszystkie samochody i samoloty na świecie. Do wyprodukowania mięsa na jednego burgera potrzeba  200 l wody, 3 kg paszy i ziarna, 23 m2 ziemi oraz 1 MW energii. Pod tym względem pasta z owadów wydaję się być bezkonkurencyjna. Dwa miliardy osób, czyli jedna trzecia ludności świata, już je owady, ponieważ są smaczne i pożywne.  Chcemy pokazać, że hodowla owadów jest łatwa prosta i przyjemna. Goście będą mogli przyjrzeć się im z bliska a nawet dotknąć. Zobaczą chrząszcze, motyle, karaczany i prostoskrzydłe.

Drugim problemem jest przechowywanie wyprodukowanej żywności. W przyszłości nie będziemy używać już konserwantów bo bardziej powszechna okaże się liofilizacja – proces polegający na głębokim mrożeniu produktu, a następnie na niemal całkowitym usunięciu z niego wody. Pokażemy jak wyglądają takie produkty i wytłumaczymy dlaczego się nie psują.

 

CZAS

Na pytanie czym jest czas, św. Augustyn odpowiedział następująco: „Jeśli nikt mnie o to nie pyta, wiem. Jeśli pytającemu usiłuję wytłumaczyć, to już nie wiem.” Pomimo, że św. Augustyn żył ponad 1600 lat temu, to jego odpowiedź na pytanie czym jest czas, wciąż wydaje się być aktualna.

Czas w fizyce oznacza zmianę, a zmiana oznacza upływ czasu. I właśnie ta, dość zawikłana definicja czasu wydaje się być wyznacznikiem tego w jaki sposób ludzie od wieków próbowali dokonywać pomiaru czasu. Dowiecie się także czy czas wszędzie i dla każdego płynie zawsze tak samo.

 

Opowieści ze strefy 51 – Wystawa, Sala popularnonaukowa 5, nd. 10:00

 

Koło Naukowe Optoelektroników z Wojskowej Akademii Technicznej zrzesza studentów zafascynowanych inżynierią kosmiczną i optoelektroniką. Na naszym stanowisku opowiemy między innymi czym jest transoptor, jak działa światłowód oraz odkryjemy tajemnice lasera.

Dodatkowo będzie można spróbować swoich sił w lądowaniu na powierzchni księżyca oraz zostać licencjonowanym kierowcą łazika księżycowego.

Zapraszamy!

 

Poczuj chemię ze Skłodowską – Galileusz

 

Firma edukacyjna Galileusz przygotowała w tym roku stylizowane na epokę rewolucji przemysłowej pokazy chemiczne. W programie widowiskowe reakcje i prezentacja różnych zjawisk fizycznych. Zapraszamy!

 

Blok popkulturowy

 

Warsztaty lektorskie z Tomaszem Knapikiem (miejsce na warsztatach do wygrania w konkursie – ogłosimy go niedługo!)

 

Zawsze chciałeś spróbować swoich sił jako lektor? Zastanawiasz się, jak wygląda praca lektora telewizyjnego? Teraz możesz się przekonać! Warsztaty lektorskie poprowadzi najbardziej znany głos polskiej kinematografii- Tomasz Knapik.

 

La Casa de Papel: plan doskonały czy filmowa fikcja?, Sala popkulturowa 3, pt. 16:00

W lipcu tego roku mieliśmy okazję zobaczyć trzeci już sezon hiszpańskiego serialu La Casa de Papel. Zapewne każdy z nas, oglądając realizację doskonałego planu skoku stulecia, napadu na hiszpańską mennicę, zastanawiał się – czy to możliwe? Czy to realne, by skonstruować tak szeroko złożony szkic zajęcia jednego z najważniejszych obiektów w kraju? Wszystkie nurtujące pytania weźmiemy pod lupę, przedyskutujemy, wcielimy się w postać Profesora, i wreszcie, spróbujemy znaleźć odpowiedź. Bella, ciao!

 

Historia kocich memów, Sala popkulturowa 1, sb. 17:00

 

CAT, I’m a kitty cat, and I dance dance dance, and I Dance Dance Dance.

Koty. Internet je kocha. Ale czy zastanawialiście się, dlaczego właściwie to właśnie koty zawładnęły internetem? Skąd wzięły się najpopularniejsze memy i dokąd sięgają ich początki? Podczas prezentacji przyjrzymy się najpopularniejszym kocim memom i viralom. Fani kotów – łączmy się! Meow!

 

Dyżur autografowy Generatora Frajdy, Punkt autografowy, nd. 10:00

 

Spotkanie Q&A z Grupą Filmową Darwin, Sala panelowa, pt. 17:00

 

Skrybawka – Renesans popularności Asteriksa i Obeliksa, Sala popkulturowa 3, sb. 21:00

 

Jak to jest być skrybą? – sekcja Asterixa i Obelixa to obecnie jedna z najpopularniejszych społeczności facebookowych. Korelacja wzrostu popularności Asteriksa i Obeliksa w Polsce i rozwoju grupy nie jest przypadkowa. Skąd pomysł na sekcję? Jak Misja Kleopatra stała się dziełem kultowym? W jaki sposób społeczność przechodziła ewolucje od niewielkiej grupy fanowskiej do fenomenu popkulturowego? Dokąd zmierza jej przyszłość? Na te i inne kwestie oraz pytania postaramy się właśnie odpowiedzieć.

 

Blok azjatycki

 

Wycieczka do Chin – na co się przygotować? Czego się spodziewać? Co przygotować?, Sala azjatycka 2, pt. 17:00

 

Opowieść o półrocznym pobycie w Chinach, o tym, jak wygląda tam życie oraz przygotowanie się do wyjazdu. Poruszę kwestie kulturowe oraz lingwistyczne. Trochę z przymrużeniem oka, nie do końca na serio, ale przydatne.

 

Koszmarna Japonia, Sala Azjatycka 1, pt. 18:00

 

Czego boją się Japończycy? Jakie koszmary im się śnią? Jak radzą sobie z traumą? Podczas tej prelekcji przyjrzymy się zagadnieniu strachu w kontekście Japonii, zobaczymy jak Japończycy oswajają go za pomocą kultury i popkultury oraz sprawdzimy czym Japonia może przestraszyć Zachód.

 

Świat wierzb i kwiatów – cała prawda o gejszach, Sala azjatycka 1, nd. 12:00

Gejsze od zawsze fascynowały ludzi z Zachodu, jednak ich rola nie raz była błędnie rozumiana. Kim były i są gejsze dowiecie się na tej prelekcji w całości poświęconej ich życiu i społeczności.

Blok RPG

 

Sesja RPG z Gośćmi Coperniconu, Sala popkulturowa 1, sb. 10:00

 

Przyjdź i zobacz, jak Twoi ulubieni autorzy rozgrywają sesję RPG.

 

RPG dla dzieci, Sala prelekcji RPG 4, sb. 10:00

 

Długa podróż z dzieckiem? Szpital? Korek? Poczekalnia? Jesteś opiekunem kolonijnym? Zagrajcie w gry fabularne! Dlaczego grać z dzieckiem, jak zacząć, gdzie pytać, jakie są gry i jak mieć je za darmo. Prowadzi Favi z Fajerbola Juniora.

 

Jak zacząć grać i prowadzić gry fabularne, Sala prelekcji RPG 2, sb. 16:00

 

Ktoś Ci coś tam mówił o grach fabularnych, ale zastanawiasz się, czy to jest dla Ciebie? A może chcesz przyjąć rolę Mistrza Gry w swojej drużynie i głowisz się jak to ugryźć? A w ogóle… Po jaki system sięgnąć? Zajrzyj po garść wskazówek, dzięki którym rozpoczniesz swoją przygodę z eRPeGami!

 

Blok Gier Planszowych

Eliminacje do Mistrzostw Polski  w Carcassonne, Gamesroom, sb. 18:00

Eliminacje do Mistrzostw Polski w Catana, Gamesroom, pt. 19:00

 

Blok gier bitewnych

 

Podstawy X-winga, Blok Gier Bitewnych, sb. 13:00

Pokaz Bolt Action, Blok Gier Bitewnych,  pt. 18:00

Bitwy pokazowe w Warhammer 40k, Blok Gier Bitewnych, sb. 12:00

 

Blok gier karcianych

Nauka gry w Magic: the Gathering, Blok Gier Karcianych, pt. 16:00

Nauka gry w Pokemon TCG, Blok Gier Karcianych, sb. 18:00

 

Blok konkursowy

 

Kiedy niebo spada na głowę? – Konkurs wiedzy o Asteriksie i Obeliksie, Sala konkursowa 1, pt. 17:00

 

Jak dobrze znasz uniwersum Asteriksa i Obeliksa? Potrafisz nazwać przynajmniej 10 centurionów rzymskich występujących w komiksach? Jesteś w stanie wymienić tytułowe 12 prac Asteriksa z animacji? Czy może z błędami  recytujesz filmowy monolog skryby? Sprawdź się w naszym quizie z nagrodami.

 

Asterix i Obelix: Misja Konkursowa, Sala konkursowa 1, sb. 14:00

 

Znajomi wciąż mówią ci, żebyś dał sobie spokój z tymi cytatami? Niestraszne ci są krokodyle, piramidy, Rzymianie i piraci? Twoim ulubionym miesiącem jest maj? Dla ciebie życie to miłość taniec i śpiew, choć, gdybyś mógł, zacząłbyś sadzić choćby marchew? Jeżeli tak, to ten konkurs jest dla ciebie, veni jak najszybciej!

 

Wielki konkurs muzyki filmowej, Sala Konkursowa 1, pt. 18:00

 

Czy słuchasz muzyki filmowej okazjonalnie, czy też zbierasz każdą płytę Coulaisa i Hornera – na tym konkursie każdy będzie mieć szanse. Zbierz drużynę 3 osobową i zmierz się w wielkim konkursie rozpoznawania muzyki filmowej.

 

Blok Gier Elektronicznych

 

Turniej Worms Armageddon, Sala Retro, piątek 20:00

 

Bazooka, dynamit, topór czy krowa? Wszystko się może przydać! Zbierz robaczaną drużynę i ruszaj do boju – niech wygra najlepszy!

 

Panel dyskusyjny: E-sport jako dyscyplina i branża – wprowadzenie oraz możliwości na rynku pracy, Sala panelowa, sb. 17:00

 

Zastanawiacie się, co to takiego ten e-sport i z czym to się je? Jakie i czy w ogóle daje możliwości rozwoju na rynku pracy? W świat e-sportu wprowadzą Was Cyprian „The Cypek” Suchomski oraz Bartłomiej „Birtek” Kuczyński.

 

Speedrunning – Z czym to się je?, Sala Prelekcji Gier Elektronicznych, Sb. 12:00

 

Zjawisko speedrunningu jest najczęściej kojarzone z chaotycznym przechodzeniem gry, gdzie trudno jest nadążyć nad tym co się dzieje na ekranie, które kończy się szybciej niż zaczęła się zabawa, ale co właściwie kryje się za 5 minutowym speedrunem gry, która w przypuszczeniach developerów miała trwać 8 godzin?  Czy można speedrun uznać za jakąś formę e-sportu? Jaką rolę pełnią „Szybkobiegacze”, czy mają oni zabawiać publiczność czy skupić się wyłącznie na jak najszybszym przejściu gry?

 

League of Legends dla początkujących, Sala Prelekcji Gier Elektronicznych. pt. 20:00

League of Legends w pigułce – jak się zachowywać na jakich liniach, krótki instruktarz jak grać.

 

Blok Gier Konsolowych i Muzycznych

I Mistrzostwa Polski w Tetrisie Klasycznych, Sala Gier Interaktywnych, sb. 10- 22

 

Ultra Star (Wolne Śpiewanie), Sala Ultra Star, sb. 22:00

 

Moje pierwsze kroki na macie! – warsztaty dla początkujących graczy, Sala DDR, sb. 17:00

Zawsze wstydziłeś się wejść na maty na konwencie? Teraz jest na to szansa. W trakcie godzinnych zajęć podzielimy się z wami wiedzą jak skakać. Warsztaty przeznaczone dla osób całkowicie nowych jak i też tych, które dopiero niedawno zaczęły grać.

 

Blok kinowy

 

Kung Fu Panda, Sala kinowa, sb. 12:00

Wall-E, Sala kinowa, nd. 14:00

 

Blok Cosplay

 

Parada Cosplay, Rynek Staromiejski, sb. 10:00

 

Dokąd tupta nocą jeż? Niestety nie wiemy. Wiemy dokąd będą tuptali cosplayerzy podczas parady. Ulicami Starego Miasta spod Dworu Artusa aż do Rynku Nowomiejskiego przejdzie barwna i kolorowa defilada postaci znanych z seriali, filmów, książek, gier czy animacji. Zbiórka przed Dworem Artusa.

 

Blok okołofestiwalowy

Występ Iluzjonisty, Atrium Budynku WMiI, sb. 17:00

Warsztaty Iluzji, Sala Warsztatowa, sb. 19:00

Fireshow Fairflame, Stary Rynek, sb. 21:00

 

DYŻURY AUTOGRAFOWE (Wszystkie)

 

Blok Star Wars/Star Trek

 

Technologiczne inspiracje z uniwesum Gwiezdnych Wojen, Sala Star Wars/Star Trek, sb. 17:00

 

Co kiedyś było fantazją, dziś staje się rzeczywistością. Jak technologia zmieniła się od czasów Nowej Nadziei i gdzie ma szansę zawędrować w najbliższym czasie – opowiem o tym na moim panelu.

 

Gwiezdne Wojny w muzyce, Sala Star Wars/Star Trek, pt. 21:00

 

Na tej prelekcji chciałbym przedstawić Wam jaki wpływ Gwiezdne Wojny miały i mają do dziś na muzykę

 

Star Trek dla początkujących, Sala Star Wars/Star Trek, sb. 14:00

 

Prelekcja dla tych, którzy ze Star Treka kojarzą co najwyżej miecze świetlne i Tie-Fightery. W ciągu 45 minut postaram się przedstawić czym jest ta franczyza, do kogo jest ona skierowana, od czego zacząć i dlaczego w kraju nad Wisłą jest to bardziej mem niż uniwersum.

 

Bookcrossing, Sala Chilloutroom 1,  cały czas trwania konwentu

Bookcrossing to wymiana książek fantastycznych oraz mang. Będzie się odbywać  przez wszystkie dni konwentu w godzinach trwania programu w Chillout Roomie 1.

 

Literacki:

Poznaj słowiańskie oblicze literatury i kultury, czyli fantastyczne życie naszych przodków! Bez nich nie byłoby Wiedźmina!

 

Fantastyka dla początkujących. Tolkien i Stephen King zachęcą Cię do czytania na długie lata.

 

Popularnonaukowy:

Odkryj tajemnice dzielnych Galów, Stacji Polarnej, Króla Artura i Strefy 51 oraz dowiedz się co niesamowitego będziemy jedli na obiad w przyszłości.

 

Popkulturowy (może logo Netflixa, Marvel, DC?):

Bądź gotów na jesienne wieczory przed telewizorem! Dom z papieru! Wiedźmin! 13 powodów! Dowiedz się które seriale po prostu musisz zobaczyć!

Avengers, Batman, Spiderman, Iron Man i Superman – co nowego u superbohaterów?

 

Atrakcje dla dzieci:

Zwariowany świat Gumballa i My Little Pony? Prelekcje o najlepszych kreskówkach dla dzieci i nietylko!

Sesje RPG dla najmłodszych. Konkurs Disneyowy, Kaczor Donald, pierniczkowe warsztaty Star Wars i Mindcraft – fantastyczny weekend dla najmłodszych!

 

Azjatycki (podobizny Goku z Dragon Balla i Czarodziejki z Księżyca oraz Pikachu – będą o nich punkty programu a to są znane randomom kultowe postaci):

Czeka Cię mnóstwo Azjatyckich atrakcji! Opowiemy Ci o mangach i anime, podpowiemy co zabrać na wycieczkę do Chin i jak zaskakująca potrafi być Japonia!

 

RPG:

Jak zacząć grać i co to w ogóle są gry fabularne? Czy istnieją sesje RPG dla dzieci? Przyjdź, posłuchaj i daj się wciągnąć.

 

Gry planszowe i elektroniczne:

Carcassone, Catan, Warhammer! Zapraszamy na turnieje i wspólne granie w planszówki!

League of Legends w pigułce! Posłuchaj i zagraj.

Turnieje: Worms Armageddon! Tekken 7! Mortal Kombat 11! Hearthstone! CS:GO!

 

Okołofestiwalówka:

Coś wartego zobaczenia? Wioska Stalkerów, parada cosplay, występy iluzjonistów i warsztaty iluzji oraz fireshow.

 

Kung Fu Panda, WALL-E, Kraina Lodu, Blade Runner – do zobaczenia w festiwalowym kinie!

 

Zdobądź autograf (w formie kolażu podpisanych zdjęć?)

– Roberta M. Wegnera

– Andrzeja Pilipiuka

– Generatora Frajdy

– Marty Kisiel

– Zwierza Popkulturalnego

– Anety Jadowskiej

– Grupy Filmowej Darwin

 

A galę wręczenia nagród poprowadzi sam Tomasz Knapik, najpopularniejszy głos polskiej telewizji!

An