Blok popularnonaukowy

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak wiele science jest w science fiction? W bloku popularnonaukowym Coperniconu będziecie mieli okazję odkryć, jak naukowe teorie i osiągnięcia wpływają na tworzenie światów fantastycznych. Poznacie technologie, odkrycia oraz zjawiska, które inspirują twórców waszych ulubionych filmów, seriali, książek czy komiksów.

Oczywiście nauka to nie tylko komputery i kosmos. Nie zabraknie więc prelekcji z innych dziedzin, takich jak np. biologia czy historia. Jednak nie dajcie się zwieść nazwami mniej lub bardziej lubianych przedmiotów ze szkoły – w bloku popularnonaukowym stawiamy przede wszystkim na ciekawostki i niezwykłe historie.

Nasi prelegenci, pasjonaci swoich dziedzin, podzielą się z wami najbardziej intrygującymi faktami, eksperymentami i odkryciami. Za to Wy jako uczestnicy śmiało zadawajcie pytania, dzielcie się swoimi spostrzeżeniami i włączcie się w inspirującą dyskusję.

Podobnie jak Mikołaj Kopernik kiedyś odważnie zmienił nasze postrzeganie kosmosu, tak i my chcemy otworzyć wasze umysły na nowe horyzonty wiedzy. Pamiętajcie jednak, że po wyjściu z naszego bloku popularnonaukowego, być może już nigdy nie spojrzycie na świat w taki sam sposób!

Organizator bloku: Maja “Mahiyana” Kędras