EnglishPolish

Blok Gier Bitewnych

Czym są gry bitewne?

Są to wszelkie gry, których zasady pomagają odtworzyć realia bitwy oraz jej przebiegu. Pojawiły się już w XIX wieku jako element kursów oficerów wojskowych, natomiast do świadomości zwykłych ludzi przedarły się w kolejnym stuleciu. Ich prawdziwy rozkwit miał miejsce po zakończeniu II wojny światowej, a ich popularność stale rośnie. W Polsce na szerszą skalę pojawiły się w latach 90-tych.

Rozgrywki mogą odzwierciedlać lub rekonstruować bitwy historyczne, lub odbywać się w alternatywnych rzeczywistościach światów Fantasy lub Science-Fiction. Spośród gier tego typu, najpopularniejsze są gry figurkowe, w których wykorzystujemy figurki i modele, natomiast rozgrywka toczy się na stole ze specjalnie przygotowanymi terenami. Skala żołnierzy i pojazdów, wielkość armii czy długość gry zależy od systemu bitewnego.

Wspominaliśmy już, że w większość modeli składa i maluje się samemu? I że tereny również często tworzy się samemu? Gry bitewne to ogromne możliwości dla rozwijania swoich umiejętności modelarskich.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Wpadnij do nas, pograj i przekonaj się na własnej skórze jakie to fajne. 😉

Organizator bloku: Michał Nowicki

michal.nowicki@copernicon.pl

Zastępcy:

Paweł Durka pawel.durka@copernicon.pl, Igor Trybański igor.trybanski@copernicon.pl