Bloki Programowe

Bloki Programowe

Kliknij nazwę interesującego Cię bloku, by dowiedzieć się o nim więcej

 

Listę punktów programu planujemy opublikować do 23 sierpnia.
Blok Animacji

Witajcie, miłośnicy rysowanych i komputerowych światów! Blok Animacji na Coperniconie to miejsce, gdzie ożywają wasze ulubione postacie i historie. Niezależnie od tego, czy fascynują Was klasyczne kreskówki, japońskie anime, czy nowoczesne produkcje CGI, znajdziecie tu coś dla siebie.

Czekają na Was prelekcje, które pozwolą zgłębić tajniki animacji, poznać jej historię oraz współczesne trendy. Dowiecie się, jak powstają najnowsze animacje, a także będziecie mieli okazję wziąć udział w dyskusjach o najnowszych produkcjach i kultowych klasykach.

Dołączcie do nas i pozwólcie, aby magia animacji przeniosła Was do fantastycznych światów!

Larpy można określić jako swego rodzaju improwizowany teatr wyobraźni, dzięki któremu gracze mogą na chwilę wejść do innego świata, wcielając się w przeróżne role: czy to elfiego wojownika, czy to stróża prawa z Nowego Jorku, czy to kosmicznego łowcę nagród. W ramach naszego bloku larpowego każdy znajdzie coś dla siebie. Nigdy nie próbowałeś/aś tego typu rozrywki? Nic nie szkodzi – zagrać mogą wszyscy, doświadczenie nie ma znaczenia. Masz za sobą dziesiątki larpów? Dla Ciebie także znajdą się gry.

A jeśli chcesz odpocząć od odgrywania postaci, możesz wziąć udział w prelekcjach i warsztatach, z których dowiesz się np. jak napisać własną grę, przygotować strój lub grać bardziej przekonująco.

Zapraszamy Cię do Bloku Gier Elektronicznych – mekki dla prawdziwych fanów giereczkowania – zarówno dla miłośników kanapowego chillu jak i intensywnej rywalizacji. W naszym bloku znajdziesz szeroki wybór znanych gier elektronicznych – PeCetowych, ale też rozbudowanej ofercie konsol, często egzotycznych. To miejsce, w którym pasja do gier łączy ludzi i tworzy niezapomniane wspomnienia.

Nałóż wygodne słuchawki i przygotuj się na emocjonujące turnieje, gdzie będziecie mogli zmierzyć się z innymi graczami i pokazać swoje umiejętności. Niezależnie od tego, czy preferujesz dynamiczne zagrania, strategiczne potyczki czy porywające strzelanki, mamy dla Ciebie odpowiednią rozgrywkę.

Zapraszamy do świata elektronicznej rozrywki, gdzie Twoje doświadczenie zostanie wystawione na próbę i rywalizacja staje się niezapomnianym przeżyciem. Czekamy na Ciebie w Bloku Gier Elektronicznych!

Niezależnie od tego, czy pieczołowicie przygotowaliście swoje talie przed konwentem, czy zdajecie się na rzut kością, łączy nas jedna pasja – w tej grze zawsze wygrywamy, wszyscy razem! Blok będzie pełen spotkań z projektantami gier, blogerami, wydawcami i doświadczonymi graczami. Nasi twórcy programowi odkryją karty i powiedzą Wam o kulisach tworzenia gier, strategiach i mechanikach oraz nadchodzących tytułach, tak byście mogli zaplanować ruchy na przyszłe tury.

W tym samym budynku znajdziecie też Gamesroom, więc nie musicie wydawać dodatkowej akcji ruchu, by poznać nowych towarzyszy rozgrywek i sprawdzić w praktyce zasady, które poznacie na prelekcjach.

Nie przejmujcie się: Blok Gier Planszowych, w przeciwieństwie do niniejszego opisu, nie zawiera małych elementów ani sucharów, grożących ryzykiem zadławienia.

I pamiętajcie, nie inwestujcie w Monopol. Nie ma tam prawdziwych pieniędzy.

Wszystko to, co dzieje się dookoła prelekcji, paneli i spotkań. Wszelkie nietypowe atrakcje, których formuła nie mieści się w innych blokach, jak np. wioski odtwórcze, mają swoje miejsce tutaj.

Wyczekujesz nowych premier z zapartym tchem? Oglądając film, wiesz dokładnie, kim są aktorzy grający w nim? Potrafisz wymienić, za jakimi produkcjami stoi ten jeden reżyser? A może jesteś zwykłym “kanapowcem” i oglądasz filmy po prostu dlatego, że lubisz? Blok Filmowy jest miejscem stworzonym dla Ciebie! Zapraszamy wszystkich kinomaniaków na seanse, które zaspokoją każde filmowe pragnienie. W programie znajdziecie projekcje zarówno klasycznych hitów, jak i najnowszych produkcji z gatunku science fiction, fantasy, horroru i wielu innych.

Cześć! Stawiasz swoje pierwsze kroki w fandomie? Zastanawiasz się, czym w ogóle jest fandom i jak się rozwijał? Może interesuje cię historia Polconu i idei przyświecających naszej społeczności? Zapraszamy do nas. Mamy dla ciebie wiaderko ogaru, koszyk dobrych rad, morze anegdot i dużo uśmiechu oraz panele, które pozwolą ci rozpocząć przygodę w krainie fantastycznych eventów, organizacji i inicjatyw.

Blok dla wszystkich miłośników zagadek i rywalizacji. Jeśli najbardziej szczegółowe pytania z twoich ulubionych uniwersów nie są ci straszne, a melodie z kreskówek bez problemu odgadniesz nawet obudzony w środku nocy, to jest to miejsce dla ciebie. Zbierz swoją drużynę i stawcie czoła wyzwaniom! Do wygrania fantastyczne nagrody!

Błyskawiczne kursy praktycznych umiejętności w fantastycznym wydaniu. Tutaj znajdziesz punkty takie jak warsztaty hafciarskie, literackie czy kaligraficzne. Rozwijaj swoje umiejętności pod okiem naszych prelegentów! W końcu nauka to potęgi klucz, a z pomocą naszych warsztatów nauczysz się bardzo dużo 😉

Moi mili, zaszczytem będzie Was zaprosić na tegoroczny blok literacki! 

Czy chcecie się dowiedzieć, co się dzieje w literaturze polskiej i światowej? A może spotkać na żywo ulubionego autora i zapytać o sekrety ulubionej powieści? Czy pragniecie poznać mrożące krew w żyłach historie o rynku wydawniczym? Czy zakazana wiedza, wyciągnięta z najmroczniejszych odmętów biblioteki, powoduje u Was ciarki na plecach? 

Wszystkie te cuda i dziwy będą czekać już we wrześniu w zakamarkach Wydziału Matematyki i Informatyki UMK. Do zobaczenia!

Lubisz superbohaterów Marvela, DC lub z innego świata? Uwielbiasz Star Wars lub Star Treka? Kręcą Cię światy fantasy z Pierścieni Władzy lub Rodu Smoka? A może po prostu lubisz czasem obejrzeć serial na streamingu lub pograć na PC lub konsoli?

Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiadasz „tak”, to w bloku popkulturowym Coperniconu znajdziesz coś dla siebie!

Po raz kolejny stanowić on będzie bramę do przeróżnych multiwersów fantastycznych…  i nie tylko. Znajdziecie tutaj prelekcje dotyczące filmów, seriali, komiksów czy gier wideo, prowadzone przez prawdziwych pasjonatów! I to wszystko w Wydziale Matematyki i Informatyki UMK!

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak wiele science jest w science fiction? W bloku popularnonaukowym Coperniconu będziecie mieli okazję odkryć, jak naukowe teorie i osiągnięcia wpływają na tworzenie światów fantastycznych. Poznacie technologie, odkrycia oraz zjawiska, które inspirują twórców waszych ulubionych filmów, seriali, książek czy komiksów.
Oczywiście nauka to nie tylko komputery i kosmos. Nie zabraknie więc prelekcji z innych dziedzin, takich jak np. biologia czy historia. Jednak nie dajcie się zwieść nazwami mniej lub bardziej lubianych przedmiotów ze szkoły – w bloku popularnonaukowym stawiamy przede wszystkim na ciekawostki i niezwykłe historie!
Nasi prelegenci, pasjonaci swoich dziedzin, podzielą się z wami najbardziej intrygującymi faktami, eksperymentami i odkryciami. Za to Wy jako uczestnicy śmiało zadawajcie pytania, dzielcie się swoimi spostrzeżeniami i włączcie się w inspirującą dyskusję.
Podobnie jak Mikołaj Kopernik kiedyś odważnie zmienił nasze postrzeganie kosmosu, tak i my chcemy otworzyć wasze umysły na nowe horyzonty wiedzy. Pamiętajcie jednak, że po wyjściu z naszego bloku popularnonaukowego być może już nigdy nie spojrzycie na świat w taki sam sposób!

Tu możesz być każdym! Fanem, gwiazdą, postacią z mangi czy k-dramy, a nawet władcą własnego uniwersum. Razem przeżyjmy super przygodę. Potowarzyszą nam prelekcje, muzyka, konkursy i zupełnie inny świat wystrzelony w kosmos! A w nim manga, anime, k-popy i inne azjatyckie cuda popkultury!

Marzyliście o pościgach za przestępcami po dachach w stylu Batmana? Walce na laserowe miecze, kiedy za oknem stacji wrze kosmiczna bitwa? Zastanawialiście się, jak by to było dostać sowę z Hogwartu? A może patrzyliście tęsknie na dżdżownicę w piaskownicy, wyobrażając sobie siebie na czele armii Fremenów? 

Wrota wyobraźni stoją przed wami otworem. Blok RPG zaprasza na tuziny fascynujących prelekcji i multum sesji w najprzeróżniejszych systemach.

CoperniConf zaprasza do wspólnej podróży po wieloświatach nauki i fantastyki! Jeżeli pragniesz zgłębiać interdyscyplinarne połączenia między nauką a popkulturą, to właśnie tutaj znajdziesz swoje miejsce. Dołącz do nas, by podzielić się swoimi badaniami, projektami oraz pasją, jednocześnie otwierając portal do nowej krainy swojej akademickiej podróży

Shopping Cart