CoperniConf 2023 – koniunkcja nauki, popkultury i fantastyki

CoperniConf to miejsce dla tych, którzy chcą eksplorować połączenia między nauką a światem fantastycznym. Jeśli chcesz podzielić się swoimi badaniami, projektami oraz pasją i jednocześnie zrobić kolejny krok w swojej akademickiej podróży – trafiłeś idealnie!

Blok konferencyjny przeznaczony jest zarówno dla studentów, doktorantów jak i doświadczonych naukowców, których praca badawcza bądź zainteresowania zahaczają o popkulturowe i fantastycznonaukowe zagadnienia. Interdyscyplinarny charakter sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. 

Wychodzimy naprzeciw potrzebom twórców, którzy chcą połączyć przyjemne z pożytecznym – udział w festiwalu i konferencji naukowej jednocześnie. Dzięki zgłoszeniu punktu programu otrzymasz zaświadczenie uczestnictwa, które może być przydatne w ubieganiu się o stypendia lub granty, i jednocześnie w pełni skorzystasz ze wszystkich atrakcji, jakie oferuje nasz konwent.

W celu zapewnienia wysokiej jakości merytorycznej bloku, chcielibyśmy otrzymać od Ciebie abstrakt wystąpienia. Komitet organizacyjny dokona weryfikacji wartości naukowej i zatwierdzi Twoją propozycję bądź zaproponuje jej przeniesienie do innego bloku. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie jeden punkt programu do bloku konferencyjnego, i jest on traktowany równoważnie ze zgłoszeniami do innych bloków (naliczane są zniżki dla twórców). 

Szablon abstraktu do pobrania znajduje się tutaj

Zgłoszenia należy przesyłać na adres e-mail organizatora piotr.gladysz@copernicon.pl. W temacie należy wpisać: Zgłoszenie do bloku konferencyjnego: imię i nazwisko. W mailu powinny znajdować się także informacje o preferowanych terminach prelekcji i innych ograniczeniach oraz wymaganiach dotyczących sal i wyposażenia.

Książka abstraktów dostępna tutaj

Komitet naukowy

dr hab. Michał Mochocki, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego

dr Marcin Bober, Uniwersytet Mikołaja Kopernika

dr Paweł Schreiber, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego

dr Dominik Charczun, Princeton University

dr Wacław Kulczykowski, Uniwersytet Gdański

prof. dr hab. Dariusz Brzostek, Uniwersytet Mikołaja Kopernika

dr Radosław Osiński, Kurator Kina Centrum w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu

dr hab. Marzenna Cyzman-Eid, Uniwersytet Mikołaja Kopernika

dr Marta Tymińska, Uniwersytet Gdański