fbpx

Dla Wolontariuszy

Formularz naboru został zamknięty

Jest nam bardzo miło, że rozważasz dołączenie do ekipy wolontariuszy na Coperniconie!

Oto kilka informacji, które powinny pomóc w podjęciu decyzji:

Jak zostać wolontariuszem?

·         Wypełnij formularz w zakładce obok.

·         Musisz mieć ukończone 16 lat w dniu konwentu.

·         Jeśli jesteś niepełnoletni/a potrzebujemy zgody Twojego rodzica lub opiekuna prawnego na udział w konwencie, którą znajdziesz tutaj 

·         Uzbrój się w multum chęci do pracy oraz czas podczas konwentu. W formularzu podajesz godziny dyżuru, które najbardziej Ci pasują, lecz nie zawsze uda nam się  ułożyć grafik, który będzie się z nimi całkowicie pokrywał.

·         Sprawdzaj skrzynkę pocztową, na którą będziemy wysyłać potwierdzenie przyjęcia do ekipy oraz najważniejsze informacje.

Co dostaniesz w zamian?

·         Zieloną koszulkę gżdaczowską. Tak, to właśnie TA koszulka, która jest znakiem rozpoznawczym zielonej armii, bez której Copernicon nie miałby racji bytu.

·         Zwrot akredytacji. By uzyskać pełen zwrot, należy wykonać dyżur  trwający łącznie 12 godzin w trakcie konwentu lub  8 godzin  przed lub po konwencie. PAMIĘTAJ BY NIE KUPOWAĆ PREAKREDYTACJI!

·         W greenroomie (czyli specjalnym pomieszczeniu do użytku gżdaczy oraz patrolu) będzie na Ciebie czekać kawa, herbata oraz super tosty, których wyjątkowego smaku nie trzeba przypominać starym gżdaczowskim wyjadaczom).

·       O super atmosferze, konkursach (słynna Coperniconiada, kalambury i wiele innych), nowych znajomościach i przyjaźniach oraz wielkiej satysfakcji chyba nie musimy wspominać, prawda?

·         Po konwencie, w niedzielę odbędzie się zamknięta elitarna impreza konwentowa tylko dla wolontariuszy i organizatorów.

W formularzu są do wyboru różne funkcje, którą mam wybrać?

Funkcje powstały byśmy mogli przydzielić Ci zadania, w które będą Ci najbardziej odpowiadały.

Możesz wybrać pomiędzy funkcją:

·       GŻDACZ – Podstawowa jednostka na której jest zbudowany CAŁY KONWENT. Do Twoich zadań najczęściej należy roznoszenie wody, przestawianie ławek,  pilnowanie  porządku, pomaganie ludziom.

·       AKREDYTACJA – Twoim głównym zadaniem będzie wydawanie wejściówek uczestnikom. 

·       ORK – czyli Oddział Reagowania Kryzysowego. Jako ORK nie masz przydzielonego dyżuru, ale w zamian musisz być dostępny pod telefonem przez cały konwent. Zadzwonimy do Ciebie z questem do rozwiązania.

·      TECHNICZNY – każdy techniczni pracują ze sprzętem elektronicznym.

·      KIEROWCA – By zostać Kierowcą wymagany jest samochód i prawo jazdy kategorii B. Jeżeli masz prawo jazdy kategorii C – nie musisz mieć własnego auta. Zapewniamy zwrot za paliwo, ciepły posiłek, unikatową koszulkę (nie czerwoną, ale też nie zieloną :p); liczba godzin dyżuru do dogadania.

·       PATROL – jak zapewne widzisz do zgłoszeń jako patrol służy osobna zakładka obok. Jest to bardzo wymagająca praca polegająca na pilnowaniu porządku w trakcie trwania festiwalu, reagowaniu na sytuacje niebezpieczne oraz dbaniu o to, aby wszystkie osoby na terenie Coperniconu przestrzegały regulaminu imprezy. Aby zgłosić się do Patrolu niezbędne są odpowiednie predyspozycje lub uprawnienia oraz przede wszystkim doświadczenie w obsłudze lub zabezpieczeniu innych imprez, jeśli ich nie masz jest duża szansa, że Twoje zgłoszenie zostanie odrzucone – zastanów się dobrze, czy to zadanie dla Ciebie i jeśli nie, pomyśl, czy nie lepiej zgłosić się do pełnienia jakiejś innej funkcji.

Dodatkowo zapraszamy do pomocy podczas przygotowania terenu konwentu przed imprezą (czwartek) i złożeniu konwentu po zakończeniu (poniedziałek). Śmiałkowie, którzy zgłoszą się do pomocy w tym zakresie dostaną zwrot akredytacji już po 8 godzinach dyżuru w tych ważnych dniach organizacji konwentu.