Atrakcje Coperniconu

3 dni nieprzerwanej rozrywki

Program Festiwalu to kilkaset godzin prelekcji, sesji RPG, nieprzerwanie działający GamesRoom z planszkówkami, spotkania z wyjątkowymi Gośćmi, konkursy oraz imprezy integracyjne. Daj się porwać świetnej zabawie i spędź z nami ten czas.

Fantastyczne Targi Popkultury

Wstęp na targi i do strefy food trucków jest darmowy!
Zapraszamy mieszkańców Torunia i okolic choć odrobinę zainteresowanych popkulturą, grami, fantastyką, mangą lub anime na wyjątkowe wydarzenie targowe!

Konkurs Cosplay

Konkurs idealny dla mistrzów igły i pianki EVA. Jeśli tworzysz własne cosplaye – koniecznie zgłoś swój udział. Czekają atrakcyjne nagrody oraz wieczna sława. Pozostałych zapraszamy na niesamowite widowisko, jakim Konkurs zawsze jest.

Turnieje i konkursy

Począwszy od literackiego konkursu „Pióro Metatrona” przez rozliczne turnieje i eliminacje do Mistrzostw Polski w grach planszowych i komputerowych przez turniej Mistrzów RPG.

Geek Fight - Starcie Geeków

Który z naszych szacownych gości otrzyma w tym roku tytuł Króla lub Królowej Geeków? Trudne pytania, zabawne odpowiedzi, dużo emocji. Geek Fight co roku przyciąga tłumy.

GOŚCIE

Poznaj naszych gości: pisarzy, blogerów oraz postaci polskiej i zagranicznej popkultury.

BLOKI PROGRAMOWE

Na program Coperniconu składają się setki godzin prelekcji, warsztatów i paneli dyskusyjnych podzielonych na kilkanaście bloków tematycznych.

Blok LARP

Larp można określić jako swego rodzaju improwizowany teatr wyobraźni.

Blok Konkursowy

Zapraszamy do sal konkursowych, gdzie spryt, refleks i wiedza łączą się w mieszankę adrenaliny i satysfakcji ze zdobytych miejsc!

Gamesroom

Strefa wiecznej zabawy otwarta dla konwentowiczów 24h na dobę. W gamesroomie zagrasz w gry planszowe.

Blok RPG

Przyjdź do komnat tajemniczego liceum położonego w samym sercu starożytnego miasta, by podzielić się swoim doświadczeniem z zakresu RPG.

Blok Popkulturowy

Jak co roku (serio? serio serio!), blok popkulturowy dostarczy mnóstwa ciekawych prelekcji i spotkań z interesującymi osobami.