fbpx

Atrakcje Coperniconu

3 dni nieprzerwanej rozrywki

Program Festiwalu to kilkaset godzin prelekcji, sesji RPG, nieprzerwanie działający GamesRoom z planszkówkami, spotkania z wyjątkowymi Gośćmi, konkursy oraz imprezy integracyjne. Daj się porwać świetnej zabawie i spędź z nami ten czas.

Fantastyczne Targi Popkultury

Wstęp na targi i do strefy food trucków jest darmowy!
Zapraszamy mieszkańców Torunia i okolic choć odrobinę zainteresowanych popkulturą, grami, fantastyką, mangą lub anime na wyjątkowe wydarzenie targowe!

Konkurs Cosplay

Konkurs idealny dla mistrzów igły i pianki EVA. Jeśli tworzysz własne cosplaye – koniecznie zgłoś swój udział. Czekają atrakcyjne nagrody oraz wieczna sława. Pozostałych zapraszamy na niesamowite widowisko, jakim Konkurs zawsze jest.

Turnieje i konkursy

Począwszy od literackiego konkursu „Pióro Metatrona” przez rozliczne turnieje i eliminacje do Mistrzostw Polski w grach planszowych i komputerowych przez turniej Mistrzów RPG.

Geek Fight - Starcie Geeków

Który z naszych szacownych gości otrzyma w tym roku tytuł Króla lub Królowej Geeków? Trudne pytania, zabawne odpowiedzi, dużo emocji. Geek Fight co roku przyciąga tłumy.

GOŚCIE

BLOKI PROGRAMOWE

Na program Coperniconu składają się setki godzin prelekcji, warsztatów i paneli dyskusyjnych podzielonych na kilkanaście bloków tematycznych.

Blok LARP

Larp można określić jako swego rodzaju improwizowany teatr wyobraźni.

Blok Konkursowy

Zapraszamy do sal konkursowych, gdzie spryt, refleks i wiedza łączą się w mieszankę adrenaliny i satysfakcji ze zdobytych miejsc!

Gamesroom

Strefa wiecznej zabawy otwarta dla konwentowiczów 24h na dobę. W gamesroomie zagrasz w gry planszowe.

Blok RPG

Przyjdź do komnat tajemniczego liceum położonego w samym sercu starożytnego miasta, by podzielić się swoim doświadczeniem z zakresu RPG.

Blok Popkulturowy

Jak co roku (serio? serio serio!), blok popkulturowy dostarczy mnóstwa ciekawych prelekcji i spotkań z interesującymi osobami.