fbpx
miniIMG_0561-Edit-Edit-8 - Michał Gołkowski

Michał Gołkowski

Urodzony w 1981 roku, z zawodu tłumacz ustny oraz pisemny. Poliglota.
Debiutował w kwietniu 2013 roku powieścią „Ołowiany Świt” – w tej chwili łączny nakład idący w dziesiątki tysięcy, nieustannie widoczną w zestawieniu najlepiej sprzedających się książek fantastycznych 2014 oraz 2015 roku.

Od tamtej pory ukazało się jeszcze piętnaście jego książek oraz szereg opowiadań. Zapoczątkowane cykle to m.im. seria „S.T.A.L.K.E.R.” (osadzona w uniwersum bestsellerowej gry pod tym samym tytułem), „Komornik” (dystopijna wizja świata po biblijnej apokalipsie), „Stalowe Szczury” (cykl o czasach Pierwszej wojny Światowej z lekką nutą fantazji), „Siedmioksiąg grzechu” (rasowe, mięsiste fantasy heroiczne) oraz wchodząca w jego skład mini-trylogia „Bramy ze złota”. Ostatnią powieścią jest wydana wiosną 2019 „Świątynia na bagnach”.
Wydaje swoje książki w „Fabryce Słów”, wiodącym na rynku Polskim wydawnictwie rodzimej oraz zagranicznej fantastyki, u boku sław takich, jak chociażby Pilipiuk, Grzędowicz, Ziemiański, Piekara czy Ziemkiewicz.

Premiera najnowszej powieści „Złote Miasto”, porywającej opowieści o pierwszych żeglarzach z północy docierających do Konstantynopola w przededniu największego oblężenia średniowiecznej Europy, odbędzie się już we wrześniu 2019 roku.