EnglishPolish
pawelmajka

Paweł Majka

Paweł Majka urodził się 2 czerwca 1972 roku w Krakowie. W 1987 roku zajął trzecie miejsce w Konkursie Literackim Złota Ostroga, organizowanym przez pismo młodzieżowe Świat Młodych. Do pisania wrócił dopiero w roku 2006, opowiadaniem w wydanej przez Fabrykę Słów antologii „Tempus Fugit”.

 

Kolejne opowiadania i teksty publikował w czasopismach: Nowa Fantastyka, Science Fiction, Fantasy i Horror, Fantasy & Science Fiction” (Edycja Polska), Czas Fantastyki; w antologiach: „Kanon barbarzyńców”, „Nie pytaj o Polskę”, „Nowe idzie”, „Science Fiction”, „Rok po końcu świata”, „Przedmurze”, „Geniusze Fantastyki”, „Fantazmaty”, „Wolsung Antologia” a także w internetowych magazynach: Fahrenheit, Esensja i Creatio Fantastica.

 

W 2014 roku ukazała się jego pierwsza powieść, „Pokój Światów” (Genius Creations). Od tamtego czasu wydał jedenaście powieści, w tym jedną wspólnie z Michałem Cetnarowskim a dwie z Radkiem Rusakiem.

 

Czterokrotnie nominowany był do Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Trzykrotnie zdobył Nagrodę im. Jerzego Żuławskiego. „Pokój Światów” i „Niebiańskie Pastwiska” otrzymały nagrodę główną zaś „Wojny Przestrzeni” (kontynuacja „Pokoju światów”) zdobyło srebrne wyróżnienie