EnglishPolish

Bloki programowe

Moi mili. Zaszczytem będzie Was zaprosić na tegoroczny blok literacki! Jest to dla Was niepowtarzalna okazja spotkać na żywo ulubionych autorów. I nie tylko. Czy chcecie dowiedzieć się co dzieje się w literaturze polskiej i światowej? Czy pragniecie poznać mrożące krew w żyłach historie o rynku wydawniczym? Czy może interesuje Was zakazana wiedza, wyciągnięta z najmroczniejszych odmętów biblioteki? Wszystkie te cuda i dziwy będą czekać już we wrześniu w zakamarkach Toruńskiego uniwersytetu. Do zobaczenia!

Organizatorka bloku: Anna Kopania

anna.kopania@copernicon.pl

Po raz kolejny w bloku popkulturowym znajdziecie pełny przekrój atrakcji! Czekać na was będzie wiele prelekcji dotyczących filmów, seriali, komiksów oraz wszystkiego, co geekowe. To szansa, aby spotkać specjalistów w zakresie nerdowskiej wiedzy wszelakiej, blogerów oraz innych znanych osobistości z (pop)kulturalnego światka. Nieważne, czy jesteście fanami Marvela czy DC, Star Wars czy Doktora Who, Pierścieni Władzy czy Rodu Smoka – tutaj znajdziecie coś dla siebie!

 

Organizator bloku: Bartosz “Kapitan Fandom” Piotrowski

bartosz.piotrowski@copernicon.pl

Czy ktokolwiek może poruszać się z prędkością światła? Dlaczego większość zaawansowanych technologicznie sprzętów wykorzystuje nieznane nauce pierwiastki? Jak działają podróże w czasie? To tylko niektóre z pytań, jakie pojawiają się w wielu głowach podczas oglądania popularnych filmowych bądź rysunkowych produkcji pełnych tego typu koncepcji. Blok popularnonaukowy stara się zapewnić odpowiedzi na te i wiele innych nurtujących pytań. Prelekcje ekspertów pozwalają na naukowe, nierzadko też humorystyczne, podejście do różnych, także nienaukowych tematów, zaspokajając ciekawość i rozbudzając wyobraźnię.

 

Organizator bloku: Piotr Gładysz

piotr.gladysz@copernicon.pl

W tym roku blok RPG zmienia swoją perspektywę. Otwieramy się na miasto i wyłaniamy z naszych piwnic, gdzie przezimowaliśmy ostatnie lata. Zapraszamy, by zobaczyć, jak wpłynie na nas ta odrobina słońca i świeżego powietrza.

Będą tam na was czekać prelekcje opowiadające o grach fabularnych, różnorodne warsztaty, spotkania z wydawcami oraz co najważniejsze – ogrom sesji!

Niezależnie czy wolicie bić się z goblinami, badać nadprzyrodzone zjawiska czy jeździć na rowerach w latach 80. – tutaj znajdziecie coś dla siebie. 

Organizator bloku: Michał Kuras

michal.kuras@copernicon.pl

Zastępcy: Piotr Lemański, Sara Urbańczyk, Ewelina Wegner, Maciej Suryn

W tym roku skupiamy się na Magic: the Gathering oraz Pokemon.

Magic’owcy i Pokemon’iarze – do boju!

 

W części magic’owej, czekamy na Was z mnóstwem pomysłów na granie:  Draft oraz Sealed Deck najnowszych dodatków, Cube- i Chaos Drafty, mnóstwo wariantów Pack Warsów i wiele więcej!

Szykujemy także format-niespodziankę.

Obserwujcie fanpage organizatora, aby mieć wpływ na to, co dodatkowo będzie grane!

https://www.facebook.com/MagicTown.eu/

 

Pokemony – tu będzie się działo: nauka gry i składania talii, pokazy, a także turnieje w formatach: Master Standard (Dopuszczone dodatki: zgodnie z listą dostępną na stronie wydawcy gry) oraz Junior/Senior Open (turniej  dla młodszych i starszych oraz  początkujących, prosimy nie przesadzać z „siłą” talii).

Organizator: Michał Łoziński

michal.lozinski@copernicon.pl

A może bardziej rajcuje Cię rywalizacja z kimś po drugiej stronie ekranu? Jeśli tak, Blok Gier Elektronicznych może być miejscem, gdzie spędzisz większość Coperniconu. Znajdziemy tutaj zarówno gry elektroniczne znane czy z sieci, czy z telewizorów oraz popularne na wielu podobnych festiwalach gry muzyczne, nierzadko korzystające z wymyślnych kontrolerów.

Organizator bloku: Krzysztof Foryst Dąbrowski

krzysztof.dabrowski@copernicon.pl

Larpy można określić jako swego rodzaju improwizowany teatr wyobraźni, dzięki któremu gracze mogą na chwilę wejść do innego świata, wcielając się w przeróżne role: czy to elfiego wojownika, czy to stróża prawa z Nowego Jorku, czy to kosmicznego łowcę nagród. W ramach naszego bloku larpowego każdy znajdzie coś dla siebie. Nigdy nie próbowałeś/aś tego typu rozrywki? Nic nie szkodzi – zagrać mogą wszyscy, doświadczenie nie ma znaczenia. Masz za sobą dziesiątki larpów? Także i dla Ciebie znajdą się gry.

A jeśli chcesz odpocząć od odgrywania postaci, możesz wziąć udział w prelekcjach i warsztatach, z których dowiesz się np. jak napisać własną grę, przygotować strój lub grać bardziej przekonująco.

 

Organizator bloku: Maciej Suryn

maciej.suryn@copernicon.pl

Miejsce otwarte na wszystkich – zarówno weteranów japońskiej animacji czy K-popowych stanów, jak i tych, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w interesującym i wielobarwnym świecie kultury azjatyckiej. Przyjdź i posłuchaj prelekcji, podyskutuj na panelach lub weź udział w konkursach. Ale pamiętaj, najważniejsza jest dobra zabawa.

 

Organizator bloku: Max Shin Serafin

max.serafin@copernicon.pl

Strefa wiecznej zabawy otwarta dla konwentowiczów 24h na dobę. Tutaj zagrasz w gry planszowe z naszej wypożyczalni, zapoznasz się z nowościami wydawniczymi i pograsz w ulubione klasyki.W programie jak zawsze przewidziane są turnieje, gdzie dla najlepszych graczy czekają nagrody!  Jeżeli chcesz pograć i poznać nowe osoby serdecznie zapraszamy do Gamesroomu.

Miejsce w którym świat znany z książek, filmów i gier przenosi się w nasze realia! No może nie do końca sam, ale z odrobiną naszej pomocy! Blok Cosplay to idealne miejsce by dowiedzieć się czegoś o piankach, worblach, wikolach, perukach, lateksach i innych materiałach przydatnych do tworzenia ekstra strojów! No ale na samym tworzeniu cosplay się nie kończy. Makijaże, pozowanie, fotografia, występy. To wszystko i jeszcze więcej tylko tu. Tylko teraz. Tylko Cosplaynicon! 

Organizator bloku: Karol Gardjan

karol.gardjan@copernicon.pl

Tutaj możecie odpocząć przez chwilę od festiwalowego zgiełku i zrelaksować się przy filmie. W programie mogą znaleźć się filmy powszechnie znane i lubiane, ale też starsze i mniej znane produkcje warte uwagi.