EnglishPolish

Lokalizacja

Tegoroczny Copernicon będzie odbywał się w 4 lokalizacjach:

1) Wydział Matematyki i Informatyki UMK – ul. Fryderyka Chopina 12/18

2) Collegium Minus – ul. Fosa Staromiejska 1a

3) Centrum Kultury Dwór Artusa – Rynek Staromiejski 6

4) I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika – Zaułek Prosowy 1

Dojazd

Do Torunia dostać się można standardowo autobusem, pociągiem lub samochodem. Po terenie miasta poruszać się możemy piechotą, taksówką/samochodem lub komunikacją miejską. W tym ostatnim przypadku, przypominamy o konieczności posiadania biletu na przejazd.

Przydatne aplikacje

Mobilet – w bilety komunikacji miejskiej można zaopatrzyć się za pomocą aplikacji mobilnej Mobilet (wymaga rejestracji i doładowania konta) dostępnej zarówno w Google Play jak i iTunes Store. Za jej pomocą można również dokonać opłat parkingowych bez konieczności korzystania z parkometrów.

JakDojade – znana wszystkim aplikacja działająca również w Toruniu. Jeśli macie problemy z dotarciem / nie wiecie która linia miejska dojeżdża na Copernicon możecie sprawdzić to bardzo łatwo. Dla posiadaczy iOS aplikacja w wersji darmowej jest mocno ograniczona – w takiej sytuacji możemy posłużyć się internetowym rozkładem jazdy MZK w Toruniu.

Dla dojeżdżających pociągiem

Dworzec Miasto

Najwygodniej znaleźć połączenie, które pozwoli nam wysiąść na Dworcu Miasto, z którego na teren Festiwalu dostać się można piechotą nie poświęcając na to więcej niż 25 minut spokojnego spaceru.

Dworzec Główny

Wysiadając tutaj należy kierować się do przystanku autobusowego w kierunku Placu Armii Krajowej (po stronie ulicy przeciwnej do dworca). Odjeżdżają stamtąd autobusy linii 11, 12, 13, 14, 22, 27, 131, N93 – możemy jechać którymkolwiek z nich i wysiadamy na drugim z kolei przystanku – Plac Rapackiego. Stamtąd czeka nas krótki, maksymalnie dziesięciominutowy spacer na teren Festiwalu.

Jeżeli pogoda dopisuje można z Dworca Głównego bez problemu dojść na Copernicon również pieszo (około 20-30 minut) przechodząc przez most Piłsudskiego i podziwiając po drodze malowniczą panoramę Torunia.

Instrukcje dojazdu:

Dworzec Wschodni

Po opuszczeniu dworca najlepiej udać się na przystanek Dworzec Wschodni (znajduje się on po przejściu przejściem podziemnym na przeciwko Galerii Copernicus) skąd linią 22 lub 31 udajemy się na Plac Rapackiego (5-ty z kolei przystanek) lub N91 (4-ty przystanek), skąd trzeba przejść spacerem maksymalnie 10 minut do głównego budynku Coperniconu – Wydział Matematyki i Informatyki UMK.

Ewentualnością jest znajdujący się bezpośrednio naprzeciw dworca przystanek linii 111, 30, 115. Jednym z tych autobusów docieramy na drugi z kolei przystanek – PLAC ŚWIĘTEJ KATARZYNY. Stamtąd możemy przespacerować się przez samo centrum starówki aby po maksymalnie 25 minutach dotrzeć na teren Festiwalu.

Mamy również do wyboru autobus linii numer 15, wysiadamy na 3 przystanku Odrodzenia lub autobus linii numer 30, wysiadamy na 4-tym przystanku Plac Św. Katarzyny, lub autobusem linii 112, wysiadamy na 5-tym przystanku Plac Św. Katarzyny lub autobus linii numer 113, wysiadamy na drugim przystanku Plac Św. Katarzyny.

Ewentualnie mamy jeszcze do wyboru autobus linii N94, wysiadamy na 5-tym przystanku Al. Solidarności.

Alternatywą dla komunikacji autobusowej jest tramwaj linia numer 2 lub 4, wysiadamy na 6 przystanku Wały gen. Sikorskiego.

Instrukcje dojazdu:

Dla dojeżdżających autobusem

Tutaj możliwości jest mniej niż w przypadku PKP. Wysiadamy z autobusu na Dworcu Głównym PKS i po krótkim spacerze jesteśmy już na terenie Festiwalu.

Dla dojeżdżających samochodem

Okolice starego miasta oferują setki miejsc parkingowych, niestety większość z nich jest płatna. Dla ceniących sobie wygodę i bezpieczeństwo polecamy parkingi podziemne przy Placu Świętej Katarzyny oraz Centrum Sztuki Współczesnej (kilka minut spacerem od budynków festiwalowych). Istnieje również możliwość zaparkowania samochodu pod samym terenem konwentu jednak w godzinach szczytu bardzo ciężko tam o miejsce. Parkowanie na terenie miasta jest zazwyczaj płatne, jednak w sobotę od godziny 18:00 i całą niedzielę nie musimy wnosić opłat. Szczegółowy cennik parkowania i rozkład parkingów znajdziecie tutaj.

Nocleg

Toruń oferuje liczną bazę noclegową w postaci hoteli i akademików. Wiele z nich znajduje się w pobliżu budynków Festiwalowych, dlatego serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą i rezerwacji.

Jednakże istnieje również opcja sleeproomów, których przedsprzedaż już ruszyła! Sleeproomy to wspólna przestrzeń, taka jak sala gimnastyczna, w której możesz odpocząć i przenocować wraz z innymi uczestnikami. Aby komfortowo spędzić w nim noc, koniecznie zabierz ze sobą śpiwór i koc bądź karimatę.

W naszym sklepie dostępny jest 3-dniowy bilet wraz ze sleeproomem. Jeśli masz już wykupiony wcześniej bilet, możesz dokupić do niego sleeproom za 10 zł. W takim wypadku pamiętaj, żeby w uwagach do zamówienia podać numer wcześniej kupionej wejściówki, abyśmy mogli połączyć Twoją akredytację z miejscem na sleeproomie.

Sleeproom znajduje się w X Liceum Ogólnokształącącycm przy Placu Świętej Katarzyny 9.

Ilość miejsc limitowana!

Wyżywienie

Wiadomo, konwent konwentem ale jeść trzeba. Co roku specjalnie dla was przygotowujemy specjalną ofertę różnorodnych lokali gastronomicznych, w których zjecie czego dusza zapragnie – od kuchni orientu, przez pierogi, makarony, ciasta aż po kanapki, a wszystko to nie ruszając się ani na krok ze starówki. Wkrótce podamy informacje o naszych partnerach gastronomicznych.