EnglishPolish

FAQ - Copernicon 2022

Masz pytanie? Zanim do nas napiszesz – sprawdź naszą sekcję FAQ. Być może odpowiedź na Twoje pytanie już tam jest.

Crowdfunding polega na pozyskaniu pieniędzy i finansowaniu różnego rodzaju przedsięwzięć z pomocą społeczności, która organizuje się wokół tych projektów.

W tym roku, wykupując bilet lub gadżet ze sklepu, pomagasz w organizacji Festiwalu. 

Mówiąc wprost, przez dwa lata pandemii, które uniemożliwiły realizację Coperniconu w tradycyjnej formie, brakuje nam funduszy, dzięki którym bylibyśmy w stanie zorganizować festiwal w tak rozległej, zdywersyfikowanej wersji, jak w 2019 roku. Dlatego liczymy na Wasze zaangażowanie – im większa liczba zakupionych przez Was biletów na Copernicon w przedsprzedaży, tym więcej funduszy, które możemy przeznaczyć na ubogacenie planu Copernicona. Pozwoli nam to na wprowadzenie kolejnych eventów, zaproszenie nowych gości i ogólnie urozmaicenie wydarzenia

Umożliwia nam ono rozszerzenie oferty festiwalu – im więcej zakupionych biletów, tym więcej nowych atrakcji.

Nie, akredytacja wspierająca nie daje możliwości wejścia na festiwal.

W tym roku Festiwal organizowany jest w formule crowdfundingowej. W naszym sklepie dostępne jest kilka rodzajów akredytacji w różnych progach cenowych, dających różnego rodzaju benefity w zamian. Możesz zapoznać się z nimi pod tym linkiem.

Akcja crowdfundingowa potrwa do 15 lipca. Do tego momentu będzie możliwe kupienie biletu wstępu na 3 dni Festiwalu w cenie 99 zł. Następnie do końca przedsprzedaży wejściówek online cena będzie wynosiła 109 zł. W dniu rozpoczęcia imprezy cena będzie wynosić 120 zł.

Co ważne, nie przewidujemy zwrotów za wejściówki zakupione do 15 lipca, czyli do końca trwania akcji crowdfundingowej.  Jeżeli planujesz zgłosić się jako gżdacz lub twórca programu to prosimy o wstrzymanie się z kupnem.

Ze względu na crowdfundingowy charakter szczegółowe lokacje Festiwalu zostaną podane w momencie zakończenia zbiórki środków. Program festiwalu będzie można znaleźć na stronie Copernicona, w zakładce “O Coperniconie” -> „Program”.

Twoim podstawowym źródłem jest nasza strona, plik pdf z pełnym programem oraz tabela programowa i broszurka z mapami budynków, która jest elementem pakietu uczestnika.

Na prawie wszystkie pytania związane z Coperniconem znajdziesz odpowiedź właśnie tutaj w sekcji FAQ. Jeżeli jednak jej nie ma, skieruj się do punktu informacyjnego – są oznaczone na mapkach – tam na pewno zdobędziesz informacje, których szukasz.

Więcej informacji wkrótce.

Więcej informacji wkrótce.

Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w zakładce “O Coperniconie” pod “Regulamin Wydarzenia”, Lub klikając w ten link.

Jako organizator festiwalu będziemy przestrzegać wszystkich obostrzeń i wytycznych, obowiązujących we wrześniu 2022.

Zwiedzać, chodzić na prelekcje, spotykać się ze znajomymi! Copernicon oferuje wiele godzin różnorodnych atrakcji. wśród których na pewno znajdziesz coś dla siebie. Zapoznaj się z tabelą programową i wybierz interesujące cię atrakcje, a potem przeczytaj ich opisy w informatorze. Później pozostaje już tylko odnaleźć interesującą cię salę na mapie i możesz ruszać w drogę.

Niepisaną zasadą konwentów takich jak Copernicon jest zwracanie się do siebie nawzajem po imieniu. Wszyscy, nawet obsługa, są tutaj przede wszystkim po to, żeby się dobrze bawić i dzielić swoimi zainteresowaniami. Oczywiście nikt nie obrazi się, jeśli zwrócisz się do niego na Pan/Pani, ale również w druga stronę – na Coperniconie nikt (nawet organizator, gość czy twórca programu) nie powinien mieć pretensji, jeżeli zwrócisz się do niego po imieniu. Pamiętaj jednak, aby być przy tym miłym i nikogo nie obrażać – to przede wszystkim niekulturalne, ale również niezgodne z regulaminem Coperniconu.

Po pierwsze sprawdź, czy na drzwiach wisi kartka z naszym logo i nazwą pomieszczenia. Jeśli nie, jest to pokój, który z różnych względów nie należy do terenu imprezy – jeśli jest otwarty, nie wchodź tam i zgłoś to najbliższemu organizatorowi lub punktowi informacyjnemu. Jeżeli wisi na nim kartka, ale nie ma go na mapie, oznacza to, że jest to pomieszczenie funkcyjne, do którego mają dostęp tylko upoważnione osoby. Zwykle sale te oznaczone są kolorami albo nazwami takimi jak Red Room, czyli pokój organizatorów, pokój funkcyjny czy Press Room – pokój dla mediów i gości. Możesz trafić również na magazyny, pomieszczenia techniczne czy pokoje obsługi budynku nie będącej organizatorami Coperniconu – nie przeszkadzaj osobom, które się w nich znajdują i często odpoczywają, korzystając z chwili przerwy.