EnglishPolish

FAQ - Copernicon 2022

Masz pytanie? Zanim do nas napiszesz – sprawdź naszą sekcję FAQ. Być może odpowiedź na Twoje pytanie już tam jest.

Przedsprzedaż w niższej cenie będzie prowadzona do 31 sierpnia.

Od 1 września możesz zakupić bilet na Copernicon w tej samej cenie, w jakiej będzie on w dniu Festiwalu.

Tak! Wszystkie punkty programu odbywające się w budynku Wydziału Matematyki i Informatyki (ul. Chopina 12/18) są dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową. W budynku znajduje się toaleta dla osób z niepełnosprawnościami, podjazdy, 3 windy oraz wejścia bezprogowe.

 

Osoby z niepełnosprawnościami mogą skorzystać ze sleep-roomu w budynku Zespołu Szkół nr 26, w pełni dostosowanego do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami.

W opisach punktów programu znajdują się oznaczenia dostępności. To informacje o przystosowaniu danego punktu do potrzeb konkretnych odbiorców. Te oznaczenia to:

 • dostosowany do osób w spektrum autyzmu (m.in. przyciemnione światło, ściszone dźwięki)
 • dostosowany do osób z niepełnosprawnościami wzroku (osoby słabowidzące, osoby niewidome), 
 • dostosowany do osób z niepełnosprawnościami słuchu (osoby słabosłyszące, osoby głuche, osoby z uszkodzonym słuchem).

 

Uwaga! Budynek Collegium Maximum, w którym odbywać się będzie akredytacja, nie jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. Przed wejściem obecni będą wolontariusze. Zwróć się do nich i zostaniesz zaakredytowany przed budynkiem.

W tym roku Festiwal organizowany jest w formule crowdfundingowej. W naszym sklepie dostępne jest kilka rodzajów akredytacji w różnych progach cenowych, dających różnego rodzaju benefity w zamian. Możesz zapoznać się z nimi pod tym linkiem.

Akcja crowdfundingowa potrwa do 15 lipca. Do tego momentu będzie możliwe kupienie biletu wstępu na 3 dni Festiwalu w cenie 99 zł. Następnie do 31 sierpnia cena wejściówek online będzie wynosiła 119 zł. Od 1 września do dnia rozpoczęcia imprezy cena będzie wynosić 139 zł.

Wejściówki jednodniowe będą dostępne tylko w czasie Festiwalu. Ich ceny będą wynosić: piątek – 59 zł, sobota – 89 zł, niedziela – 59 zł.

Co ważne, nie przewidujemy zwrotów za wejściówki zakupione do 15 lipca, czyli do końca trwania akcji crowdfundingowej.  Jeżeli planujesz zgłosić się jako gżdacz lub twórca programu to prosimy o wstrzymanie się z kupnem.

Nie, akredytacja wspierająca nie daje możliwości wejścia na festiwal.

Dzieci do 7 roku życia włącznie mają bezpłatny wstęp.

Dzieci do 13 roku życia włącznie kupuje bilet za 50% ceny.

Młodzież mająca ukończony 14 roku życia wchodzi za pełną cenę.

3-dniowy bilet od 1 września do dnia rozpoczęcia imprezy cena będzie wynosić 139 zł.

Wejściówki jednodniowe będą dostępne tylko w czasie Festiwalu. Ich ceny będą wynosić: piątek – 59 zł, sobota – 89 zł, niedziela – 59 zł.

Tak, będzie taka możliwość! Ceny: Piątek — 59 zł, Sobota — 89 zł i Niedziela — 59 zł.

Na maila zgłoszonego w formularzu wysłaliśmy Ci kod QR, który okażesz w punkcie akredytacyjnym dla twórców programu. Jeśli prowadzisz dwa lub więcej punktów programu Twój wstęp jest darmowy. Jeśli przysługuje Ci tylko częściowa zniżka, otrzymałeś/aś również link do zakupu wejściówki w obniżonej odpowiednio cenie.

Cena biletu dla twórców wynosi 99zł minus zniżki przysługujące ze względu na ilość prowadzonych punktów.

Tak. Zwrot za bilet otrzymasz po zakończeniu swojego dyżuru podczas wydarzenia.

W pierwszej kolejności musisz przejść proces akredytacji w Collegium Maximum UMK (Plac Rapackiego 1).

Na miejscu, w zależności od godziny, będą funkcjonować:

 • 2 kasy dla uczestników z zakupioną preakredytacją (w tym 1 kasa pierwszeństwa dla osób ze szczególnymi potrzebami),
 • 4 kasy dla uczestników chcących kupić bilet na miejscu (w tym 1 kasa pierwszeństwa dla osób ze szczególnymi potrzebami),
 • 2 kasy dla twórców programu, gżdaczy, współpracy oraz pozostałych osób posiadających zniżkę na akredytację.

Opiekunowie osób z niepełnosprawnością otrzymują darmową akredytację.

Tegoroczny Copernicon będzie odbywał się w 4 głównych lokalizacjach:

1) Wydział Matematyki i Informatyki UMK – ul. Fryderyka Chopina 12/18

2) Collegium Minus – ul. Fosa Staromiejska 1a

3) Centrum Kultury Dwór Artusa – Rynek Staromiejski 6

4) I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika – Zaułek Prosowy 1

Strefa okołofestiwalowa to zbiór 4 lokalizacji, w których nie odbywają się normalne punkty programowe. Znajdują się tam stoiska wystawców, odbywają się w niej również koncerty, spacery, projekcje filmowe.

 • Rynek nowomiejski – Fantastyczne Targi Popkultury;

 • Klub NRD;

 • Hipisówka;

 • Dwór Artusa;

Sleeproomy będą zorganizowane w:

 • Liceum Ogólnokształcące nr 10;

 • Liceum Ogólnokształcące nr 26;

Liczba miejsc w sleep roomach jest ograniczona!

Akredytacja działa w określonych godzinach:

piątek 10-22, 

sobota 8-22, 

niedziela 8-14

Zakup akredytacji i jej odbiór poza godzinami jej działania jest niemożliwy!

Podczas procesu akredytacji uczestnicy zostaną wylegitymowani dokumentem tożsamości ze zdjęciem. Każdemu zostanie wydany identyfikator oraz zostanie założona przez personel Coperniconu opaska z tyveku; taka, z jaką mogliście mieć wcześniej styczność na przykład na koncertach. Raz założona opaska nie może być zdjęta bez jej uszkodzenia.

UCZESTNICY SĄ UPRAWNIENI DO PRZEBYWANIA NA TERENIE KONWENTU WYŁĄCZNIE POSIADAJĄC KOMPLET: IDENTYFIKATOR I OPASKA

Ponadto aby proces akredytacji przebiegł jak najszybciej, personel Coperniconu będzie wykonać zdjęcie fragmentu dokumentu potwierdzającego Waszą tożsamość w sposób uniemożliwiający jego wykorzystanie w innym celu; będzie zawierać jedynie imię, nazwisko oraz numer dokumentu, zasłaniając jednocześnie zdjęcie i wszystkie inne dane.

Informacje przechowywane będą w bazie danych na czas trwania Festiwalu i nie będą wykorzystywane w żadnym innym celu niż potencjalne udostępnienie odpowiednim służbom państwowym jeśli zajdzie taka potrzeba. Komunikacja danych jest jednostronna; np. wolontariusze pracujący na akredytacji nie będą mieli do nich wglądu.

Zgodnie z wymaganiami naszych partnerów, dane ulegną zniszczeniu w 14 dni po zakończeniu Coperniconu, 2 października.

 

Wprowadzamy opisane powyżej procedury gdyż dział spraw obronnych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika uznał taką procedurę za warunek konieczny by wypełnić swoje obowiązki dotyczące bezpieczeństwa w kontekście obowiązującego stopnia alarmowego BRAVO oraz jednocześnie zgodzić się na organizację Coperniconu. W świetle obecnych, niejasnych przepisów nie definiujących w ścisły sposób okoliczności kwalifikacji osoby jako osoby postronnej jest to dla nas w pełni zrozumiałe.

Tak! Jednak ze względu na wytyczne sanepidu ilość miejsc jest ograniczona! Z tego powodu wprowadziliśmy symboliczną opłatę – 10 zł za nocleg. Kupując online masz największą gwarancję otrzymania miejsca.

Toruń oferuje liczną bazę noclegową w postaci hoteli i akademików. Wiele z nich znajduje się w pobliżu budynków Festiwalowych, dlatego serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą i rezerwacji.

Jednakże istnieje również opcja sleeproomów, których przedsprzedaż już ruszyła! Sleeproomy to wspólna przestrzeń, taka jak sala gimnastyczna, w której możesz odpocząć i przenocować wraz z innymi uczestnikami. Aby komfortowo spędzić w nim noc, koniecznie zabierz ze sobą śpiwór i koc bądź karimatę.

W naszym sklepie dostępny jest 3-dniowy bilet wraz ze sleeproomem. Jeśli masz już wykupiony wcześniej bilet, możesz dokupić do niego sleeproom za 10 zł. W takim wypadku pamiętaj, żeby w uwagach do zamówienia podać numer wcześniej kupionej wejściówki, abyśmy mogli połączyć Twoją akredytację z miejscem na sleeproomie.

Sleeproom znajduje się w X Liceum Ogólnokształącącycm przy Placu Świętej Katarzyny 9.

Ilość miejsc limitowana!

Jako że Copernicon odbędzie się na terenie Starego Miasta, w okolicy eventu znajdziesz bardzo wiele różnorodnych restauracji, do których można dotrzeć piechotą w ciągu kilku minut.

Możesz zebrać pieczątki w każdym z naszych lokali partnerskich i odebrać fantastyczną nagrodę w sklepiku konwentowym!

W tym roku współpracujemy z:

Royal India

Manekin

Bułka

Pierogarnia – Stary Młyn

Zwiedzać, chodzić na prelekcje, spotykać się ze znajomymi! Copernicon oferuje wiele godzin różnorodnych atrakcji. wśród których na pewno znajdziesz coś dla siebie. Zapoznaj się z tabelą programową i wybierz interesujące cię atrakcje, a potem przeczytaj ich opisy w informatorze. Później pozostaje już tylko odnaleźć interesującą cię salę na mapie i możesz ruszać w drogę.

Twoim przewodnikiem będzie:

tabela programowa

treść programu 

plik gdocs z pełnym programem wraz z oznaczeniami dostępności i triggerami.

Na każdy punkt programu standardowo rezerwujemy 1h podzieloną na 45min prelekcji i 15 min przerwy technicznej. Oczywiście zdarzają się punkty dłuższe, ale zawsze kończymy przynajmniej kwadrans przed kolejnym punktem.

Na terenie znajduje się strefa dziecięca, na parterze Wydziału Matematyki i Informatyki w Sali SS1. Strefa działa w godzinach 15:30:00-19:30 w piątek, 9:30-19:30 w sobotę oraz 9:30-16:30 w niedzielę.

Blok dziecięcy prowadzony jest przez zawodowe opiekunki z Przedszkola im. Marii Montesorii. Przez cały czas trwania wydarzenia prowadzone będą zabawy i animacje dla dzieci od 3 do 7 lat. Dzieci mogą zostać pod opieką na maksymalny czas 3 godzin. Sala będzie otwarta ok. 30 minut przed oficjalnym rozpoczęciem programu.

W tabeli programowej zostały również oznaczone punkty programu dedykowane dzieciom do 12 roku życia.

W pliku gdocs można przeczytać dodatkowe informacje dotyczące dostępności. Zwracamy uwagę, że punkty oznaczone [ ! ] przy nazwie zawierają triggery lub tematykę nawiązującą do treści seksualnych lub treść jest przeznaczona dla osób dorosłych. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółami w treści punktu programu.

Triggery zostały oznaczone przez twórców. Oznaczają treści, które mogą, aczkolwiek nie muszą, pojawić się w trakcie punktu programu.

Zapisy prowadzone są tylko na wybrane punkty programu. Głównie znajdziesz tu sesje RPG i larpy, ale również zapisy na turnieje planszowe, turnieje w strefie Bloku Gier Elektronicznych, Bloku Gier Karcianych oraz wybrane warsztaty. 

Nasza aplikacja dostępna jest na stronie: http://eventy.copernicon.pl/. Zapisy dla osob z preakredytacją (kupioną przed 29/08) , twórców programu ze 100% zniżką, gżdaczy oraz właścicieli platynowego biletu są dostępne po otrzymaniu kodu QR drogą mailową. Uczestnicy kupujący wejściówkę w czasie konwentu znajdą swój kod QR na swoim identyfikatorze. Pełna instrukcja dostępna jest tutaj.

Z losowych przyczyn jesteśmy czasem zmuszeni dokonać zmian w programie. 

Przed konwentem wszystkie zmiany wprowadzamy na bieżąco zarówno w tabeli programowej oraz w treści programu.

 

Podczas konwentu zmiany będziemy wprowadzać w treści programu  oraz wywieszać erraty na drzwiach sal i w punktach info.

Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w zakładce “O Coperniconie” pod “Regulamin Wydarzenia”, Lub klikając w ten link.

Jako organizator festiwalu będziemy przestrzegać wszystkich obostrzeń i wytycznych, obowiązujących we wrześniu 2022.

Niepisaną zasadą konwentów takich jak Copernicon jest zwracanie się do siebie nawzajem po imieniu. Wszyscy, nawet obsługa, są tutaj przede wszystkim po to, żeby się dobrze bawić i dzielić swoimi zainteresowaniami. Oczywiście nikt nie obrazi się, jeśli zwrócisz się do niego na Pan/Pani, ale również w druga stronę – na Coperniconie nikt (nawet organizator, gość czy twórca programu) nie powinien mieć pretensji, jeżeli zwrócisz się do niego po imieniu. Pamiętaj jednak, aby być przy tym miłym i nikogo nie obrażać – to przede wszystkim niekulturalne, ale również niezgodne z regulaminem Coperniconu.

Po pierwsze sprawdź, czy na drzwiach wisi kartka z naszym logo i nazwą pomieszczenia. Jeśli nie, jest to pokój, który z różnych względów nie należy do terenu imprezy – jeśli jest otwarty, nie wchodź tam i zgłoś to najbliższemu organizatorowi lub punktowi informacyjnemu. Jeżeli wisi na nim kartka, ale nie ma go na mapie, oznacza to, że jest to pomieszczenie funkcyjne, do którego mają dostęp tylko upoważnione osoby. Zwykle sale te oznaczone są kolorami albo nazwami takimi jak Red Room, czyli pokój organizatorów, pokój funkcyjny czy Press Room – pokój dla mediów i gości. Możesz trafić również na magazyny, pomieszczenia techniczne czy pokoje obsługi budynku nie będącej organizatorami Coperniconu – nie przeszkadzaj osobom, które się w nich znajdują i często odpoczywają, korzystając z chwili przerwy.

Na prawie wszystkie pytania związane z Coperniconem znajdziesz odpowiedź właśnie tutaj, w sekcji FAQ. Jeżeli jednak jej nie ma, skieruj się do jednego z punktów informacyjnych. Znajdziesz je w następujących budynkach: Wydział Matematyki i Informatyki, Collegium Minus i I Liceum Ogólnokształcącym.