FAQ - Copernicon i Gather Town

Masz pytania co do tego, jak będzie przebiegał Copernicon, czym jest aplikacja Gather Town i co właściwie będzie można robić w trakcie festiwalu? Zanim do nas napiszesz koniecznie zapoznaj się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania! 

Twoim podstawowym źródłem informacji jest nasza strona internetowa. Znajdziesz tutaj poradnik korzystania z aplikacji, program Coperniconu oraz wszystkie najważniejsze informacje. Jeśli mimo tego nie jesteś jednak w stanie znaleźć odpowiedzi na Twoje pytanie napisz do nas wiadomość na Facebooku lub maila na adres info@copernicon.pl

Tegoroczna edycja Coperniconu odbywa się w Cyberprzestrzeni na platformie Gather Town. Jest to aplikacja uruchamiana w przeglądarce, która pozwala na uczestniczenie w różnorodnych, interaktywnych aktywnościach na przygotowanej przez organizatora mapie. Uczestnik tworzy swojego awatara i porusza się nim po terenie wydarzenia niczym w grze online nawiązując interakcje z napotkanymi osobami. Po połączeniu z aplikacją swojej kamery i mikrofonu, jeśli tylko zbliżysz się do innej osoby automatycznie będziecie mogli ze sobą rozmawiać – co więcej, aplikacja symuluje realną odległość – im dalej będziesz od swojego rozmówcy tym gorzej będziesz go widzieć i słyszeć. Specjalnie na potrzeby Coperniconu przygotowujemy mapę, będącą odwzorowaniem toruńskiej starówki i realnego terenu na którym odbywa się festiwal! Pracujemy też nad jak najwierniejszym oddaniem wszystkich atrakcji, w których można uczestniczyć na rzeczywistym konwencie – od prelekcji i pokazów, poprzez warsztaty aż po wspólne granie w RPG czy robienie zakupów w strefie stoisk! Koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem korzystania z aplikacji oraz galerią przykładowych zrzutów ekranu!

Link pozwalający na wejście na „teren” Coperniconu zostanie udostępniony pierwszego dnia imprezy 🙂 Obserwuj naszą stronę internetową i profil na Facebooku oraz zapisz się do newslettera a na pewno tego nie przegapisz!

W tej chwili liczba aktywności, które będziemy zapewniać jest bardzo duża – pracujemy nad przygotowaniem prelekcji, pokazów, warsztatów z użyciem tablic interaktywnych, gier RPG i planszowych, konkursów, w tym konkursu Cosplay i wielu innych atrakcji. Nie jest to jednak ostateczna lista – nasz zespół pracuje cały czas nad rozwijaniem oferty programowej, cały czas odkrywamy też nowe możliwości aplikacji – obserwuj naszą stronę i profil na Facebooku, będziemy tam na bieząco publikować wszystkie nowości!

Zupełnie nie! Nie jest to wymagane i możesz zwiedzać Copernicon oraz słuchać wystąpień bez uruchamiania swojej kamery czy mikrofonu jeśli tego nie chcesz. Zachęcamy jednak do korzystania ze wszystkich możliwości jakie daje nasza aplikacja! Pozwala ona na wyjątkową formę uczestnictwa w festiwalu, zbliżoną do prawdziwego, odbywającego się realnie Coperniconu, jednak aby w pełni tego doświadczyć korzystanie z kamery i mikrofonu jest bardzo zalecane 🙂

Jeśli zauważysz jakieś niepokojące zachowanie jakiegokolwiek z uczestników Coperniconu lub w trakcie użytkowania aplikacji napotkasz na problemy techniczne koniecznie daj nam znać! Będziesz mógł to zrobić pisząc do nas na facebooku, wysyłając maila na adres info@copernicon.pl, za pomocą specjalnego formularza kontaktowego uruchomionego na czas trwania festiwalu lub w nagłych wypadkach kontaktując się bezpośrednio w aplikacji z administratorami odpowiedzialnymi za utrzymanie porządku. W każdej chwili możesz też wyciszyć dowolnego użytkownika, który przykładowo jest dla Ciebie niemiły. 

Niepisaną zasadą konwentów takich jak Copernicon jest zwracanie się do siebie nawzajem po imieniu. Wszyscy, nawet obsługa, są tutaj przede wszystkim po to, żeby się dobrze bawić i dzielić swoimi zainteresowaniami. Oczywiście nikt nie obrazi się, jeśli zwrócisz się do niego na Pan/Pani, ale również w druga stronę – na Coperniconie nikt (nawet organizator, gość czy twórca programu) nie powinien mieć pretensji, jeżeli zwrócisz się do niego po imieniu. Pamiętaj jednak, aby być przy tym miłym i nikogo nie obrażać – to przede wszystkim niekulturalne, ale również niezgodne z regulaminem Coperniconu.

W tym roku festiwal organizowany jest w formule „zapłać ile chcesz”! Oznacza to, że żeby wejść do aplikacji i brać udział we wszystkich atrakcjach Coperniconu nie jest wymagana żadna opłata, jednak z racji na koszty organizacyjne będzie nam niezwykle miło jeśli zdecydujesz się wesprzeć nas chociaż symboliczną kwotą 🙂

W tej chwili nie przewidujemy takich atrakcji, jednak możliwe, że do czasu Coperniconu się to zmieni. Jeśli tak będzie na pewno poinformujemy o tym tutaj oraz na naszym profilu na Facebooku i w newsletterze!

Nie musisz brać udziału w żadnych konkretnych aktywnościach, możesz po prostu rozmawiać ze znajomymi lub zwiedzać teren festiwalu – musisz jednak robić cokolwiek, ponieważ po kilkunastu minutach bezczynności aplikacja automatycznie Cię wyloguje!