Stowarzyszenie Miłośników Gier i Fantastyki "Thorn"

Pierwsza edycja Coperniconu odbyła się w 1998 roku i przez kolejne 12 lat był lokalnym, nieregularnym wydarzeniem. W roku 2010 odbyła się druga ogólnopolska edycja, organizowana wtedy przez Stowarzyszenie Gier i Fantastyki „Perła Imperium”

Stowarzyszenie Miłośników Gier i Fantastyki “Thorn” powstało w roku 2012 z inicjatywy grupy przyjaciół będących entuzjastami gier planszowych, fabularnych i wszystkiego innego, co związane z fantastyką. Głównym celem formalnego założenia Stowarzyszenia była chęć dzielenia się swoją pasją z innymi poprzez organizację konwentu fantastycznego w Toruniu, zachowując po poprzednikach nazwę Copernicon. Charakterystyczna dla Polski formuła amatorskich festiwali organizowanych przez fanów dla fanów zawsze była dla nas motorem napędowym.

Copernicon stał się obecnie stałą pozycją w polskim kalendarzu konwentowymi dla uczestników, gości oraz twórców z całej Polski, zapewniając coraz większą liczbę atrakcji. Od setek godzin prelekcji, poprzez tysiące uczestników aż do znanych literatów, każdego września ubarwiamy toruńską starówkę.

Dzięki coraz większej współpracy z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika, Urzędem Miasta i Dworem Artusa, rozwijamy też naszą działalność całoroczną, organizując Dzień Gier Planszowych Grawitacja oraz prowadząc Fantastyczny Dom Kultury.