FAQ

FAQ

Masz pytanie? Zanim do nas napiszesz – sprawdź naszą sekcję FAQ. Być może odpowiedź na Twoje pytanie już tam jest!

O co chodzi z akredytacjami grupowymi?

Akredytacje grupowe istnieją w dwóch wariantach – 5+ i 15+. Jeżeli zamierzasz wybrać się na nasz konwent wraz z innymi, to kupując odpowiednio od 5 do 14 oraz 15 lub więcej wejściówek, dostaniecie dodatkową zniżkę grupową! Co więcej, przy wariancie 15+ każdy członek drużyny dostanie monetę polconową, którą nasi kowale wybijają specjalnie na tę edycję 😉

Program festiwalu będzie można znaleźć na stronie Coperniconu, w zakładce ,,Atrakcje”. W tym momencie nasz zespół organizatorów ciężko pracuje, aby złożyć dla Ciebie gotowy Program! Kiedy będzie gotowy, damy znać w naszych mediach społecznościowych i na stronie!

Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w zakładce ,,O Coperniconie” pod linkiem ,,Regulamin”

Dla naszych wytrwałych uczestników przygotowaliśmy sleeproom w postaci XLO w Toruniu na placu Świętej Katarzyny 9. Jeżeli potrzebujesz miejsca na spoczynek w konwentowych wojażach, to możesz wykupić swoje miejsce w sklepie! Uważaj jednak, ilość miejsc jest ograniczona, więc nie zwlekaj z zakupem!
Jeżeli jednak szukasz nieco więcej prywatności lub wygody, możesz poszukać miejsca w jednym z pobliskich akademików – w bezpośrednim sąsiedztwie starówki znajdują się Domy Studenckie 2, 3, 4, 5 oraz 6. Pamiętaj jednak, że rok studencki zbliża się wielkimi krokami, więc z miejscem bywa różnie. Możesz też skorzystać z oferty dziesiątek toruńskich hoteli i hosteli – wystarczy wpisać w Google hasło „nocleg Toruń” lub „nocleg Toruń centrum”. Baza noclegowa na starówce jest naprawdę bogata, każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Jako że Copernicon odbędzie się na terenie starego miasta, w okolicy eventu znajdziemy bardzo wiele różnorodnych restauracji, do których można dotrzeć piechotą w ciągu kilku minut. 

Wejściówki w promocyjnych cenach są w sprzedaży do 30 czerwca 2024 roku. Po tym czasie ceny biletów ulegną zmianie.

Poprowadzenie 1 punktu programu uprawnia do 50% zniżki podczas zakupu biletu. Poprowadzenie dwóch punktów programu gwarantuje 100% zniżkę na bilet.

W przypadku prowadzenia punktu programu przez więcej niż jedną osobę zniżka 50% będzie dzielona przez liczbę współprowadzących (np. panel dyskusyjny współprowadzony przez 2 osoby będzie uprawniał do 25% zniżki na osobę, prowadzony przez 3 osoby – 16% zniżki na osobę).
Zniżki ze wszystkich przyjętych punktów programu sumują się.

Wszystkich chętnych Twórców programu prosimy o NIEKUPOWANIE biletów w przedsprzedaży. Z uwagi na charakter tegorocznej edycji nie przewidujemy zwrotów za zakupione bilety. Bilet z ostatecznie naliczoną zniżką będzie można kupić podczas wydarzenia w punkcie akredytacji, w dedykowanej dla Twórców kasie.
Jeżeli jako Twórca chcesz wesprzeć Copernicon finansowo, zachęcamy do zakupu akredytacji wspierającej. Zebrane środki są przeznaczane na rozwój wydarzenia. Im więcej przestrzeni mamy, tym więcej sal programowych mamy do zapełnienia i tym większe szanse, że Twój punkt znajdzie się w ostatecznym programie!

Bilety prowadzone w przedsprzedaży i bilety ze zniżką grupową nie podlegają zwrotowi.

Nie, akredytacja wspierająca nie daje możliwości wejścia na festiwal.

Twoim podstawowym źródłem są nasza strona oraz media społecznościowe, plik pdf z pełnym programem oraz tabela programowa i broszurka z mapami budynków, która jest elementem pakietu uczestnika.
Na prawie wszystkie pytania związane z Coperniconem znajdziesz odpowiedź właśnie tutaj w sekcji FAQ. Jeżeli jednak jej nie ma, skieruj się do punktu informacyjnego (są oznaczone na mapkach) – tam na pewno zdobędziesz informacje, których szukasz.

Zwiedzać, chodzić na prelekcje, spotykać się ze znajomymi! Copernicon oferuje blisko …..? godzin różnorodnych atrakcji. wśród których na pewno znajdziesz coś dla siebie. Zapoznaj się z tabelą programową i wybierz interesujące cię atrakcje, a potem przeczytaj ich opisy w informatorze. Później pozostaje już tylko odnaleźć interesującą cię salę na mapie i możesz ruszać w drogę.

Po pierwsze, sprawdź czy na drzwiach wisi kartka z naszym logo i nazwą pomieszczenia. Jeśli nie, jest to pokój, który z różnych względów nie należy do terenu imprezy – jeśli jest otwarty, nie wchodź tam i zgłoś to najbliższemu organizatorowi lub punktowi informacyjnemu. Jeżeli wisi na nim kartka, ale nie ma go na mapie, oznacza to, że jest to pomieszczenie funkcyjne, do którego mają dostęp tylko upoważnione osoby. Zwykle sale te oznaczone są kolorami albo nazwami takimi jak Red Room, czyli pokój organizatorów, pokój funkcyjny czy Press Room – pokój dla mediów i gości. Możesz trafić również na magazyny, pomieszczenia techniczne czy pokoje obsługi budynku niebędącej organizatorami Coperniconu – nie przeszkadzaj osobom, które się w nich znajdują i często odpoczywają, korzystając z chwili przerwy.

Mów mi na Ty
Niepisaną zasadą konwentów takich jak Copernicon jest zwracanie się do siebie nawzajem po imieniu. Wszyscy, nawet obsługa, są tutaj przede wszystkim po to, żeby się dobrze bawić i dzielić swoimi zainteresowaniami. Oczywiście nikt się nie obrazi, jeśli zwrócisz się do niego na Pan/Pani, ale również w drugą stronę – na Coperniconie nikt (nawet organizator, gość czy twórca programu) nie powinien mieć pretensji, jeżeli zwrócisz się do niego po imieniu. Pamiętaj jednak, aby być przy tym miłym i nikogo nie obrażać – to przede wszystkim niekulturalne, ale również niezgodne z regulaminem Coperniconu.

Podstawowa i najważniejsza informacja:
NA ODWROCIE TWOJEGO IDENTYFIKATORA ZNAJDUJE SIĘ MIEJSCE NA NUMER ICE – TO NUMER, POD KTÓRY MAMY ZADZWONIĆ, W RAZIE GDYBY COŚ CI SIĘ STAŁO. WPISZ TAM KONIECZNIE NUMER OSOBY, KTÓRA DOBRZE CIĘ ZNA I BĘDZIE W STANIE PODAĆ TWOJE DANE, GRUPĘ KRWI CZY PRZEBYTE CHOROBY – PAMIĘTAJ, TO MOŻE URATOWAĆ CI ŻYCIE!
Znajduje się tam również numer „kryzysowy” – jest to numer do dyżurującego organizatora. Pod tym numerem należy zgłaszać wszystkie nagłe sytuacje związane ze zdrowiem, życiem czy sytuacją zagrożenia i naruszeniem regulaminu imprezy. Pamiętaj: to nie infolinia ani punkt rzeczy znalezionych, nie dzwoń, jeśli zapomnisz, gdzie jest jakaś sala albo zgubisz informator – od tego są punkty informacyjne. W przypadku, gdy zauważysz jakiś drobny wypadek lub ktoś zasłabnie, nie wahaj się dzwonić do punktu medycznego, ale nie zapominaj też, że przy poważnych wypadkach, takich jak utrata przytomności, kolizja drogowa czy pożar, podstawowym działaniem jest zadzwonienie na numer alarmowy 112!

Shopping Cart